Presunúť na hlavný obsah

VIDEO S.0.S. bikiny výzva: Keď skúsite tieto cviky, budete spaľovať rýchlejšie (aj podkožný tuk)

Fitness

Posilniť metabolizmus, spáliť dodatočne kalórie a tým aj podkožný tuk, zabaviť sa a dostať zo seba maximum. To je zmyslom môjho dnešného intervalového workoutu.

Čo je to intervalový tréning?

Je to taký typ tréningu, pri ktorom sa strieda vysokointenzívna práca s odpočinkom, prípadne s nízko intenzívnou prácou. Tento prístup sa dá využiť viacerými spôsobmi, či už na kardio strojoch vo fitnesscentrách ako je veslovanie, bežecký pás, rotoped... Alebo tiež je vhodný tento prístup pri cvičení kruhového tréningu.

Dôležité pravidlo: intervaly by mali byť krátke, najväčšia intenzita musí striedať nízku intenzitu, prípadne intezitu stredného charakteru.

Čítajte tiež: Najlepšie cviky na zbavenie sa tukových vankúšov na bruchu: Bez tejto jednej veci to nikdy v živote nepôjde

Aké sú výhody takéhoto tréningu?

  • tuk spaľujete rýchlejšie aj po tréningu
  • cvičíte kratší čas
  • priestorovo nenáročný typ tréningu
  • minimálny potenciál straty svalovej hmoty
  • vybudujete si kondíciu
  • výsledky sa dostavia rýchlejšie

Ak nemáte predstavu, ako taký intervalový tréning vyzerá, pozrite si nasledujúce video, kde vám ukazujem jednotlivé cviky. Každý pohyb vykonávajte 50 sekúnd, pauza medzi jednotlivými cvikmi je 10 sekúnd. Na cvičenie budete potrebovať dve ľahšie jednoručné činky. Jednotlivé cviky a ich opis vám rozpíšem v nasledujúcich riadkoch.

Mohlo by vás zaujímať: Workout s vlastnou váhou: Týchto pár minút cvikov denne si nebudete vedieť vynachváliť

VIDEO: Intervalový tréning, pri ktorom spaľujete rýchlejšie 

SUMO DEADLIFT SHUFFLE

Zoberte si jednu jednorúčku do oboch rúk a nechajte ju visieť pred sebou. Vystrite sa a vykonajte jednou nohou krok do strany, pričom trup máte stále smerovaný hore, vystretý. Vráťte sa do pôvodnej pozície a to isté vykonajte s druhou nohou.

OVERHEAD PRESS TO TRICPES EXTENSION

V základnom postoji držíte dve jendnorúčky v dvoch rukách v bicepsovom zdvihu pred sebou. Následne zdvihnete jednorúčky nad ramená, uhol, ktorý zviera rovina zeme s lakťom a ramenom je kolmý. Lakte ohnete s jednorúčkami za seba do 90-stupňového uhla a následne zase vystriete ruky a vrátite jednorúčky zase pred seba do bicepsového zdvihu.

ROTATIONAL SPIDER JUMP

Je to veľmi dynamický cvik, ktorý keď sa naučíte, budete veľmi radi cvičiť. V základnej pozícii stojíte v predklone, jednu ruku máte vystretú a položenú na zemi pred sebou. Druhá ruka je vystretá za chrbtom. 
Vyskočíte, vykonáte v skoku  s tým, že ruky zdvihnete nad seba a otočíte sa tak o 180 stupňov. Ruky položíte presne opačne – tá ruka, čo bola na zemi je za chrbtom a tá, čo bola za chrbtom je na zemi.

ROW TO KICKBACK

Jednoduché prevedenie. V predklone s dvoma jednorúčkami v rukách visiacimi pred ramenami vykonáte príťah jednorúčiek s napnutím chrbta a v tomto príťahu vystriete lakte aj s jednorúčkami a precítite tricepsy. 

Neprehliadnite: Najväčšie chyby a mýty o brušákoch: Takto rozhodne (ne)schudnete

STEP JUMP TO SIDES

Vykonáte malý krok na mierne zvýšenej podložke. Jedna noha je na zemi, druhá na podložke. Vyskočíte oboma nohami a vymeníte nohy, pričom sa mierne posuniete doľava. Zopár skokov a potom naspäť do prava.

GOLFSWING

Tu budete simulovať golfový švih s jednorúčkou. Zdvihnete jednorúčku oboma rukami do úrovne ramien natiahnutím sa na jednu stranu a švihom sa natiahnete a vymeníte strany, špičky nôh nasledujú švih.

- Najčítanejšie -