Presunúť na hlavný obsah

Muž prezradil tri rady, ako žiť v šťastnom manželstve: Jeho slová majú silu...

Partnerské vzťahy

Druhá vec, ktorú som prehodnotil v mojom živote bolo to, že som svoju ženu po šestnástich rokoch...

Nikdy by ste možno nečakali, že muž, ktorý takmer podpísal rozvodové papiere, by vám dával manželské rady. Ale paradoxne až niečo takéto mi doslova otvorilo oči a ja som si spätne premietol všetky moje chyby. Boli to chyby, kvôli ktorým som takmer stratil ženu môjho života, moju najlepšiu priateľku a lásku v jednej osobe. 

Keď sme sa na mesiac od manželky odlúčili, aby sme pochopili, čo budeme robiť, uvedomil som si tri veci, v ktoré som veril, že mi zachránia manželstvo.

Prečítajte si: Po takejto žene túži každý muž: Je ženský ideál dosiahnuteľný, alebo je to len výplodom mužskej fantázie...

Nikdy neprestaňte spoločne rásť

Čo sa stane so svalom, keď ho prestanete posilňovať? Ochabne. Podporujte sa navzájom. Nemôže byť vo vzťahu len jeden ťahač. V čomkoľvek sa váš partner snaží, podporujte ho v tom najviac, ako viete. Poviem vám to na svojom príklade, z ktorého som sa poučil. Moja žena si vždy priala tancovať. Chcela navštevovať tanečné kurzy, no ja som to nechcel. Neviem, či som sa toho bál, alebo som bol len lenivý. Po roku môjho nevšímania si jej prosby, začala manželka chodiť na tanečné kurzy sama. Chcela ma tam, no ja som ju tak dlhý čas ignoroval. Prisahám, že keď mi povedala, že sa chce rozviesť, bol som prvý na zápise do nového letného kurzu. Láska stojí za všetky kurzy sveta

Prečítajte si: Skutočný príbeh: Otvorený list žene, ktorú som vždy obdivoval, ale osud to zariadil inak...

Zoznam

Druhá vec, ktorú som prehodnotil v mojom živote bolo to, že som svoju ženu po šestnástich rokoch bral za samozrejmosť. Toto bola moja najväčšia chyba. To, že je tu dnes, nemusí znamenať, že tu bude aj zajtra. Len preto že sme na papieri svoji. Svojej manželke som počas našej odluky povedal, nech spíše desať vecí, ktoré ju naozaj robia šťastnou. Z týchto desiatich vecí som ja spravil svoju prioritu. Mojou prioritou je, aby moja žena bola šťastná. Nie vďaka mne, ale vďaka krásnemu vzťahu, ktorý si obaja zaslúžime. 

 Si krásna

Ženy sú citlivé bytosti. Citlivejšie a emocionálnejšie než muži. Svoj život prežívajú cez emócie, slová a skutky, ktoré robia a ktoré sú im hovorené a robené. Prestal som svojej žene hovoriť, že je krásna už dávno. A pri tom je to najkrajšia žena akú poznám. Milujem na nej jej nezvyčajne detský úsmev, jej zvodný pohľad s jedným prižmúreným okom a jej krásne ženské telo. Toto som jej nepovedal roky, no už sa tak nikdy nestane.

Prečítajte si: Milujem, keď moja priateľka robí toto: Muži prezradili maličkosti, ktoré si na ženách všímajú

Slová zaľúbeného ne-špecialistu na vzťahy si možno len tak letmo prečítate a zabudnete na ne. No ako muž, ktorý sa ponaučil zo svojich chýb sa vám priznám, že prejaviť svoje city nie je žiadna hanba. Posledné, no dôležité, už si budem dávať pozor na to, čo poviem a sľúbim. Pretože slová bez skutkov sú zabijakom každého vzťahu.   

- Najčítanejšie -