Presunúť na hlavný obsah

Baran je dominantný a rád sa presadzuje: Aké znamenie sa k nemu hodí do vzťahu najviac?

Zhoda partnerov

Ľudia narodení v dňoch od 21.3. do 20.4. patria medzi sebavedomých a dominantných. S akým znamením dokáže Baran vychádzať najlepšie?

Baran – Baran

Dvoch Baranov spája spoločný živel - oheň. Vzájomný súlad, ktorý by sme medzi nimi predpokladali však môže byť často narušený. Žena – Baran je rada dominantná, čo býva pre muža Barana neznesiteľné. Medzi partnermi to môže viesť k opakovaným bojom o moc a tak, ako ich počiatočná láska plná vášne vzplanula, tak i vyhasne. Partneri by si pre pokoj v dome mali dohodnúť, kde a kto bude veliť (deti, domácnosť, dovolenky, financie...). Čím skôr tak urobia, tým lepšie.

Čítajte: Prehrešky podľa vášho znamenia: Dozviete sa, kto je klamár, neverník a kto lenivec

Baran  Býk

Baran je rýchly a akčný, zatiaľ čo Býk je pomalší a rozvážny. Obidve znamenia sú radi dominantné, no každé trochu inak. Ak Býk dovolí Baranovi veliť a dá mu pocit dominantnosti, Baran ho odmení veľkou vášňou. Baran by si však mal dávať pozor na neveru, ktorú Býk nikdy neodpustí. Býk by si mal zas dať pozor, aby Barana neobmedzoval a nesnažil sa ho vlastniť. Svojou zemou by tak mohol udusiť jeho oheň vášne.

Baran – Blíženci

Blíženci sú intelektuálni, rýchli a produktívni. Radi sa spájajú s aktívnym Baranom. Baví ich to však len dovtedy, kým je to pre nich zaujímavé. Keď sa zo vzťahu vytratí fantázia a komunikácia sa zastaví na bode mrazu, často odchádzajú. Ak však Baran dokáže tolerovať Blížencovi jeho náladovosť, môže im to relatívne dobre a hladko fungovať. V takomto vzťahu je nevyhnutné zosúladiť Baranove dominujúce fyzické aktivity a intelektuálne aktivity, ktoré sú typické pre Blížencov. 

Baran – Rak

Baran je dominantný a rád sa presadzuje. Môže sa preto ľahko stať, že tak naruší príťažlivosť medzi partnermi. Na druhej strane zase Rakova žiarlivosť hasí oheň a vášeň v Baranovi, ktorý sa môže cítiť obmedzovaný. Trvalý vzťah je potom len ťažko udržateľný. Dôvod je jednoduchý - voda hasí oheň. Takémuto vzťahu sa však ojedinele aj darí a to predovšetkým vtedy, keď si Baran dokáže zachovať optimizmus a rozveseľuje Raka počas jeho občasných smutných nálad. Rak sa za to Baranovi odvďačí úprimnou materinskou láskou. Kto však vie, či to stačí na naozajstný a dlhodobý vzťah.

Baran – Lev

Dve ohnivé znamenia sú rovnaké a predsa iné. Vzájomne sa dopĺňajú, väčšinou bez vážnejších hádok a komplikácii. Baran by však nemal zabúdať na časté chválenie Leva, ktorý si na to potrpí. Lev ho za to odmení intenzívnou ohnivou vášňou, ktorá bude korením ich spoločného, väčšinou dlhodobého vzťahu. Občasné egoistické maniere oboch znamení sem tam prinesú konflikty, ktoré si medzi sebou ohnivo, ale s láskou vysvetlia a vzájomne sa pochopia. Čo si o tom budú myslieť susedia, to je ich vec. 

Zaujíma vás: Vieme, ktoré znamenie si to tento rok najviac užije: Na Ryby zaberá romantika, Blížencov zas nadchne IQ!

Baran – Panna

Panna je veľmi zdržanlivá, čo môže Barana často hnevať. Baran, ako každé ohnivé znamenie potrebuje prekonávať zložité prekážky. Práve preto si začne s Pannou, ktorá keď v sebe nájde odvahu a prekoná svoju hanblivosť, ukáže Baranovi iné dimenzie lásky. Ich rozdielne charaktery dokážu spolu prekvapivo dobre existovať. Dôležité je však, aby Baran Pannu vypočul. Ona mu potom dovolí bez zbytočnej kritiky experimentovať.

Baran – Váhy

Váhy, ktoré sú veľmi jemné zo začiatku obdivujú akčného Barana, no po čase si nevedia zvyknúť na búrlivú povahu Marsického partnera. Správanie, ktoré je pre niekoho bežné a normálne, môže byť pre Váhy hrubé a neprijateľné. Baran by si to mal uvedomiť a keď sa pokúsi o zjemnenie svojho prejavu, môžu spolu harmonicky existovať. Zo začiatku to však pôjde ťažko. Váhy sú predsa len skryto dominantné a pevné znamenie. Opozícia medzi znameniami v horoskope sa tu výrazne prejaví.

Baran – Škorpión

Obom znameniam vládne Mars, ktorý do vzťahu prináša dynamiku, no s ňou aj úzko späté  časté rozpory. Vášeň v tomto vzťahu nechýba, no tieto znamenia si aj často protirečia. Baran rád skúma, čo Škorpióna hneď od začiatku nadchne, no jeho žiarlivosť Barana znechucuje a hnevá. Boj o moc medzi partnermi zachádza niekedy až do agresivity. Pre tieto znamenia býva typický krátky, ale nezabudnuteľný vzťah.

Baran – Strelec

Baran je bojovný a má veľkú záľubu v love, ktorý je tiež istým spôsobom boj. Práve boj spája tieto znamenia do náruživého vzťahu, ktorý týmto ohnivým znameniam veľmi vyhovuje. To, čo by mohlo byť pre niektorých neznesiteľné, týmto dvom pripomína hru a spoločné zápolenie. Taliansky, dynamický vzťah plný života, ktorý je však na počudovanie niektorých pozorovateľov,  nechcených poslucháčov, alebo susedov, stály.

Baran – Kozorožec

Obe znamenia sú rohaté, tvrdohlavé a stretli sa v súboji. Rýchly a akčný Baran hnevá Kozorožca. Barana zas vytáča partnerova konzervatívnosť. Mali by ste si preštudovať ascendenty partnerov. Ak budú v súhlasnom živle, potom bude možno nádej na udržanie vzťahu. 

Baran – Vodnár

Vzduch Vodnára rozdúcha oheň Barana. Funguje medzi nimi chémia, je však otázne, či aj mimo spálne... Baran by si mal dať pozor, aby doprial Vodnárovi slobodu pri rozhodovaní. Vodnár  by sa zase mal snažiť, aby Baranovi nevnucoval svoje revolučné názory.

Baran – Ryby

Ryby sú ako stvorené pre akčného Barana. Rybám nevadí ani Baranova snaha vládnuť a dominovať. Snivé a romantické Rybky svojou empatiou dokážu ohnivého Barana úplne odzbrojiť. Voda nemusí vždy oheň úplne zahasiť, môže sa stať, že oheň vodičku privedie do príjemného varu! Pri tejto kombinácii znamení ide o prekvapujúco dobrý a nádejný vzťah!

- Najčítanejšie -