Presunúť na hlavný obsah

Prečo majú muži strach zo záväzkov? Toto priznanie muža vám otvorí oči

Partnerské vzťahy

Ak sa partner nevie pre vzťah s vami na sto percent rozhodnúť, je možné, že ho trápi práve táto vec.

V dnešnej dobe, keď je na svete veľká prevaha žien, si muži so záväzkami, manželstvom, a vážnymi vzťahmi začali dávať načas. Aj vás by zaujímalo, čo je za tým?

Prečítajte si: Z akých žien majú muži strach? Možno aj z tohto dôvodu sú práve tieto ženy nezadané...

Ilúzia voľby

Práve toto je prvotným problémom, a dôvodom, prečo sa muži boja dnešných serióznych záväzkov. Aj sám Peter sa nám priznal s niečím podobným. 

„Hoci to bude znieť kruto, my muži máme strach z toho, že si vyberieme nesprávne, a preto radšej skúšame. Niekedy dlho, a príliš veľa. Vo svete je známe, že na jedného muža vychádza reálne väčšie množstvo žien, a práve preto si môžeme vybrať, dokonca niekoľkokrát. Z toho dôvodu sa bezhlavo neusádzame, preferujeme otvorené záväzky, skúšame, opúšťame, meníme, a bohužiaľ aj podvádzame. Ale myslím si, že ženy to s možnosťou nekonečnej voľby majú podobné, iba nás je momentálne menej. Ja sám mám po 30tke, a ešte stále som svojej žene nepovedal definitívne áno na celý život. Hoci ju milujem, kto vie, či je práve ona tou, s ktorou mám stráviť zvyšok života. Cítim sa stále mlado, a zajtrajšok môže priniesť naozaj čokoľvek. Zatiaľ si dávam načas, a potom uvidím.“

Peter nie je jediným mužom žijúcim s týmto naoko klamlivým, a zavádzajúcim pocitom. Nemali by sme zabúdať však na to, že aj keď nám dnes internet ponúka nekonečné množstvo spôsobov, a možností, ako si nájsť partnera v priebehu niekoľkých minút, napriek tomu je to veľakrát len ilúzia voľby. 

Prečítajte si: 25 najkrajších výrokov o láske: Tieto vás presvedčia o tom, že sa kvôli nej oplatí žiť!

Silný vzťah sa nevytvorí online, za pár sekúnd, či dní. Ľudia na to, aby začali dôverovať, potrebujú čas, a hlavne spoznať pravú tvár svojho partnera. Vzťahy sú beh na dlhú trať, a preto ak si tých pár kilometrov už s niekým reálne odbehnete, nevzdávajte sa toho spoločného, len kvôli vidine niečoho lepšieho. Aj fatamorgána, je nakoniec len fatamorgána. Pravdou je, že aj to najideálnejšie časom zovšednie, a raz môžeme vyberať tak dlho, až nakoniec preberieme. Smutné je, keď po rokoch zistíme, že to prvotné bolo pre náš život najlepšie. 

- Najčítanejšie -