Presunúť na hlavný obsah

Po 4 rokoch vyvalil na mňa môj muž túto absurditu: To som ešte netušila, aký to bude mať celé koniec

Partnerské vzťahy

Niekedy dokáže jedno chybné rozhodnutie zmeniť úplne všetko..

S mužom bývame spolu viac ako štyri roky, a za celú dobu sa nám nepritrafilo nič, čo by náš vzťah čo i len trocha naštrbilo. Až do toho osudného obeda.

Prečítajte si: Kolegyňa mi zničila vzťah: Takto nepekne sa jej to nakoniec vrátilo

Obaja máme veľké množstvo priateľov, preto sa chápeme a zbytočne na seba nežiarlime. V jeden deň ma prekvapil nečakaným obedom, s ktorým ma čakal pod budovou mojej práce. Bola som šťastná a vďačná za snahu, ktorú si s varením dal aj počas svojej jednodňovej dovolenky. Sedeli sme na lavičke v parku, všetko bolo dokonalé, až dokým sa ma nespýtal: „Prekážalo by ti, ak by sa ku nám Linda na dva týždne nasťahovala? Iba dokedy si nenájde vlastné bývanie.“ 

Linda bola..

... jeho priateľka z detstva, ktorá o ňom vedela takmer všetko. Často ju spomínal, keď sme sa rozprávali o minulosti. Vedela som, že kedysi mu na nej záležalo, a že aj doteraz si zvyknú občas zavolať. Nechcela som pôsobiť ako mrcha, a tak som po jeho dlhom vysvetľovaní dôvodov nakoniec súhlasila.

Lindu som si podľa obrázkov zo základnej školy predstavovala ako "ošklivku Bety", ktorá je vďačná za každé priateľstvo. Po jej príchode som zostala mierne zaskočená. Chudá blondínka s dlhými nohami už dávno nenosila strojček, a aj jej prednosti sa nestotožňovali s tými z detských fotiek. Snažila som sa zachovať pokoj, ale napriek tomu mi jej prítomnosť už po pár hodinách prekážala. Kvôli mužovi som to nakoniec prekusla. Keďže sme boli obaja každý deň v práci, nemusela som sa trápiť nad tým, čo by sa mohlo medzi nimi dvoma stať, a možno práve táto moja istota všetko pokazila.

Mala som predvídať

Cez víkend som musela nečakane kvôli práci odcestovať, a myšlienka na to, že som muža nechala doma samého s Lindou ma ničila. Rozhodla som sa aj napriek šéfovej nespokojnosti hneď ráno z pobytu odísť, aby som svoje paranoje v sebe zbytočne dlho neživila. Mužovi som nič nepovedala, a nenápadne vošla do bytu o šiestej ráno. Všade bolo ticho. Bolo počuť len tečúcu vodu, a tak som otvorila dvere do kúpeľne bez predošlého zaklopania. 

Mohlo by vás zaujímať: Dá sa partnerovi odpustiť podvádzanie? Zistite, do akej miery nevera zasiahla váš vzťah

Neverila som tomu, čo som videla. Môj muž sa spolu s tou mrchou sprchovali v našej kúpeľni. Keď ma zbadali obaja vyskočili, a začali hovoriť nezmysly. V tom momente som sa zmohla len na facku, ktorú som tej dokonalej tváričke uštedrila. Následne na to som ju nahú bez uteráku vyviedla za vlasy pred vchodové dvere, a zamkla. Pre istotu na dvakrát.

- Najčítanejšie -