Presunúť na hlavný obsah

Talentované Slovenky a Slováci, ktorí sa prebojovali na olympiádu: Títo športovci nám robia dobré meno

Slovenské celebrity

Aj naši športovci majú čo ukázať. A to nehovoríme len o ich talente.

Peter Sagan

Cyklista Peter Sagan sa po úspešnom Tour de France predvedie aj v Riu. Dvadsaťšesťročný športovec bude súťažiť v kategórii horská cyklistika a jeho ambície sú naozaj vysoké. No ako sa mu bude dariť, ukáže čas. V každom prípade mu samozrejme držíme palce. 

Danka Barteková

Držiteľka svetového rekordu a bronzovej medaily z olympijských hier v Londýne, Danka Barteková, nesmie v tomto zozname chýbať. Šarmantná brunetka patrí medzi našich najúspešnejších a zároveň najkrajších športovcov, ktorí sa na olympiádu dostali. Palce držíme aj jej!

Mohlo by vás zaujímať: Najsexi účastníčky letnej olympiády v Riu: Tieto športovkyne vás dostanú nielen svojimi výkonmi

Peter Gelle

Rýchlostná kanoistika je špecializáciou tohto sympaťáka a rodáka z Nových Zámkov. Tridsaťjedenročný Peter Gelle nás reprezentoval aj na olympiáde v Londýne a samozrejme nechýba ani na tejto. 

Tomáš Klobučník

Držiteľ mnohých slovenských rekordov v plaveckej disciplíne na krátke vzdialenosti, Tomáš Klobučník, sa taktiež prebojoval do Ria. Na letných hrách sa bude snažiť podať čo najlepší výkon. Pevne veríme, že sa mu podarí našu krajinu úspešne reprezentovať. 

Jana Labathová a Naďa Daabousová

Krásne duo v zložení Jana Labathová a Naďa Daabousová nás reprezentuje v súťažnej disciplíne synchronizovaného plávania. Tieto vodné akvabely patria taktiež medzi naše úspešné športovkyne. A po dlhých rokoch sa tak aj Slovensko dočkalo svojho zastúpenia v tejto olympijskej kategórii. 

Prečítajte si: Najkrajší olympionici, ktorí sa predvedú v Riu: Pri pohľade na týchto pánov si zamilujete každý šport

Matej Beňuš

Medzi našich najväčších sympaťákov rozhodne patrí aj vodnoslalomár Matej Beňuš. I keď má na svojom konte nejeden športový úspech, tohtoročná olympiáda je pre dvadsaťosemročného Bratislavčana vôbec prvá.

- Najčítanejšie -