Presunúť na hlavný obsah

Ideálny vekový rozdiel, ktorý zaručuje šťastný vzťah: Máte ho aj vy s partnerom?

Partnerské vzťahy

Mnoho žien si s rovesníkom nemá čo povedať. Veľa mužov si k sebe hľadá mladšiu partnerku, pretože majú pocit, že pri nej sami strácajú roky....

Hovorí sa, že v láske na veku nezáleží. Vek je len číslo. Keď sa ale láska rozmení na drobné, niektoré vekové rozdiely skôr, či neskôr prinášajú so sebou niekedy až neprekonateľné komplikácie. 

Mnoho žien si s rovesníkom nemá čo povedať. Veľa mužov si k sebe hľadá mladšiu partnerku, pretože majú pocit, že pri nej sami strácajú roky. Keď však príde k spoločným plánom počas ich vzťahu, je pravdepodobné, že príde k stretu záujmov. Len za jeden rok, je človek schopný posunúť sa o veľký kus. Aj to je jeden z problémov,  s ktorým bojujú najmä partneri, s väčším vekovým rozdielom. 

Prečítajte si: U žien, ktoré spali s týmto počtom mužov, je najväčšia pravdepodobnosť rozvodu

Naposledy sa zistilo, že partneri, medzi ktorými je päť ročný rozdiel, majú takmer o dvadsať percent väčšiu pravdepodobnosť, že sa rozvedú, oproti partnerom, medzi ktorými nie je žiadny, alebo len malý rozdiel. 

Ideálny rozdiel

Partneri, ktorí zdieľajú spoločný, alebo aspoň podobný rok narodenia, majú toho spoločného oveľa viac. Ich myšlienky sú prirodzene na rovnakej vlne, pamätajú si na tie isté veci, boli vychovávaní podobnými praktikami, zatiaľ čo partneri s väčším rozdielom sú ako keby z iných svetov. Nemusia chápať prečo ten druhý spravil niečo tak, či onak. Ešte horšie to je medzi manželmi, kde je desať ročný rozdiel. Tam je zo štatistík pravdepodobná až štyridsať percentná rozvodovosť a s rastúcim rozdielom úmerne stúpajú i percentá. 

Prečítajte si: Svokra mi znepríjemňovala život: Dôvodom bola úplná absurdita, no ona si stála za svojim

Otázka rodiny 

Známa si našla partnera o dvanásť rokov staršieho. Zozačiatku bolo všetko v poriadku. Užívala si jeho vyspelosť a veľa sa od neho učila. Postupom času ale videla, že rozdiely v ich zmýšľaní majú pôvod v ich veku. Stretnutia so známymi boli veľmi neosobné. Predsa len, nemala ešte ani tridsať a jeho priatelia už boli pred päťdesiatkou. On chcel dieťa, ona mala pocit, že má ešte čas. A tak to išlo dolu vodou. 

Prečítajte si: Ženy s touto črtou sú najlepšími manželkami. Súhlasíte s tým aj vy, páni?

Ako vo všetkom, aj  v tejto otázke záleží veľmi na partneroch. Štatistiky sú štatistiky, no sú prípady šťastných párov aj s väčším vekovým rozdielom. No pravdou zostáva, čím bližšie sú si partneri vekovo, tým je väčšia možnosť na úspešný vzťah. 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus