Presunúť na hlavný obsah

Veci, ktoré si na vás ľudia všímajú najčastejšie: Podľa tohto si o vás vytvárajú obraz

Zábava

Ľudia vás vnímajú stále, a podľa prvých momentov si o vás často vytvoria názor na celý život.

Niekedy sa vám môže zdať, že sa nikto nepozerá, a práve to je okamih, pri ktorom sa nepriamo prezentujete. Dávajte si pozor na reč tela a na to, čo o sebe medzi ľudmi vyhlasujete. 

Prečítajte si: Najprv sa mi vysmievali, teraz mi závidia: Rečová vada mi pomohla dopracovať sa k práci snov

Outfit

Práve váš štýl obliekania dokáže o vás povedať viac, ako by ste predpokladali. Čistota, vkus, a celkové zladenie sú vecami, ktoré na vás druhí ihneď registrujú. Nemusíte nosiť najdrahšie kúsky zo šatníka, často postačí cítiť sa dobre v tom, čo máte na sebe, a zároveň neodhalovať príliš veľa. Hovorí sa, že topánky sú jedným z najpresnejších ukazovateľov osobnosti.

Reč tela

Vďaka tomu, ako stojíte, alebo sedíte, si dokážu ľudia o vás vytvoriť obraz už po niekoľkých minútach. Nervozita, či sebavedomie, sa na vašej reči tela skôr, či neskôr prejavia. Obavy, či nízke sebavedomie ľahko zakryjete za neverbálne a sebavedomé vystupovanie. Len o tom musíte aj sami seba vo svojom vnútri presvedčíť.

Gramatika

Dnes je práve gramatika jednou z oblastí, podľa ktorej si vás váš nadriadený, či ľudia okolo zaškatuľkujú takmer okamžite. Občas sa pomýliť v množnom čísle je v poriadku, problém nastáva až v prípade neustáleho množstva chýb, ktoré sa už nedá prehliadnuť.

Konverzácia s inými ľuďmi

To, ako sa správate k ostatným a hlavne ku ľuďom, ktorí vám nie sú po chuti, o vás veľa napovie. Aroganciu, a povyšovanie nemá nikto rád. Nezabúdajte, že nikdy neviete, či sa raz neocitnete aj vy na druhej strane.

Zvyky

Aj vaše zaužívané zvyky ľudia len tak bezhlavo neprehliadajú. Práve tie najpresnejšie vypovedajú o vašich osobných hodnotách a o tom, čo máte radi.

Mohlo by vás zaujímať: Zvyky, ktoré dodávajú šmrnc štýlovým ľuďom: Nechajte sa inšpirovať

Slovník

Nikdy neviete, kto vás počuje, a aj keby to bol len jeden človek, hanlivé, hrubé a urážlivé slová sú v akejkoľvek spoločnosti nevhodným doplnkom.

Celkový postoj

Každý sa v živote aspoň raz dostane do nepríjemnej situácie. Otázkou je, ako celú vec zvládnete. V tomto prípade je dobré pamätať si, že s chladnou hlavou zájdete ďalej, ako s prehnaným, a emóciami nabitým výstupom.

 

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus