Presunúť na hlavný obsah

Marek má dieťa s predošlou ženou: Nevedela som sa s tým zmieriť, potom som pochopila jednu vec

Partnerské vzťahy

Vzťah s Markom bol iný. Milovala som ho, ale jeho dieťa som zo začiatku nevedela akceptovať.

Myslím si, že každá žena túži po tom, aby bola pre svojho muža tou prvou, a jedinou. Celé roky som aj ja sama snívala o dokonalom živote s mužom, ktorý to cíti rovnako. Dnes mám tridsať a uvedomila som si, že veci nie sú vždy také, ako si ich vysnívame.

Prečítajte si: Chrissy Teigen si rodinný život naozaj vychutnáva: Tieto fotografie sú toho dôkazom!

Všetko s Markom išlo akosi prirýchlo. Spoznali sme sa na jednej konferencii a už po pár minútach rozhovoru sme mali pocit, že si vo veľa veciach rozumieme. O týždeň na to ma pozval na obed, a potom sme sa začali stretávať častejšie. Bol inteligentný, gentleman, aktívny, a hlavne vyzretý. Nevedela som na ňom nájsť žiadnu chybu.

Potom sa všetko zmenilo

Jedno víkendové poobedie ma pozval ku sebe na obed s tým, že by mi rád niekoho predstavil. Bolo to asi po troch mesiacoch od nášho prvého stretnutia. Myslela som, že to bude niekto z rodiny, keď mi prišiel otvoriť malý, asi štvorročný chlapec. Po deťoch som príliš netúžila, a preto som stále dúfala, že patrí niekomu z rodiny. Malý Peťo bol však Markov syn.

Nebola som tým celým nadšená, ale snažila som sa tváriť prirodzene. Na moje prekvapenie si ma malý po pár hodinách obľúbil až tak, že som sa pristihla pri tom, že deti nie sú až také katastrofálne, ako som si dovtedy myslela. Malého mal Marko každý druhý víkend, a tak mi nezostávalo iné, iba si ku nemu postupne vytvoriť vzťah. Chcela som byť Markova jediná a posledná. Musela som však pochopiť, že mal svoju minulosť, a tú nezmením.

Mohlo by vás zaujímať: Táto rodina pozná recept na šťastný život: Nechajte sa inšpirovať a zlepšite ten svoj

Toto som spravila

Po roku ma požiadal o ruku, a ja som napriek prvotným pochybám a pozícii druhej, nakoniec súhlasila. Malého Peťa som si obľúbila natoľko, že som začala túžiť po vlastných deťoch. Dnes máme dcéru, ktorú obaja milujeme, a Peťo je jej veľký brat. Podstatné veci v živote treba akceptovať také, aké sú. Je predsa zbytočné snívať o niečom, čo nezmeníme. Nakoniec som rada, že sa stal pravý opak a jeho dieťa zmenilo mňa.

- Najčítanejšie -