Presunúť na hlavný obsah

Silvia nerozumela, prečo ju manžel opustil kvôli milenke: Keď ju raz videla, pochopila, v čom je “lepšia”

Partnerské vzťahy

S pocitom, že jedného dňa vás manžel opustí kvôli mladšej milenke, žije veľa žien, hoci to narovinu nepriznávajú. Niekedy sa to, žiaľ, aj naplní a to je aj Silviin prípad.

Vždy som patrila k takému lepšiemu priemeru, čo sa týka žien. Takže som nemala problémy so sebavedomím a ani s tým, že by ma mohol môj muž jedného dňa opustiť. Nič tomu nenasvedčovalo a verte, že to je ešte horšie ako keby to bolo vyvrcholením nedorozumení a nezhôd.

Čítajte: Po 7 rokoch som manžela prvýkrát nespoznávala: Stačila táto otázka a vedela som, že nie som jediná, s kým spáva

Chcete vyzerať pre muža čo najlepšie a doplatíte na to

Byť pre môjho muža, s ktorým mám dve deti, tá najkrajšia. To bolo v živote mojím cieľom. Nechcela som chodiť doma v teplákoch a neupravená. Na svojom vzhľade som si preto dávala záležať najviac. Chcela som byť pre neho bábika. Nežná, ženská a obdivovaná. Vedela som, že ak sa o seba budem starať, budem ho stále priťahovať. Nikdy som preto nedovolila, aby mi Michal vstupoval do kúpeľne. Bolo to akési moje kráľovstvo, kde vznikali rôzne premeny, no ma pri tom nemohol vyrušiť. Tam som sa cítila najlepšie a najbezpečnejšie.

Vždy keď sme išli niekam do spoločnosti, známi môjho manžela obdivovali, aká som krásna. Samozrejme, že mi to lichotilo a čím častejšie sa mi to stávalo, tým väčšiu istotu som v ňom mala. Michal bol slušne zabezpečený a vedela som, že sa o našu rodinu solídne postará. Nebola som však žiadna zlatokopka, spoznali sme sa ešte počas vysokej, keď len začínal pracovať. Netajím sa však tým, že so svojou rodinou chcem žiť v najlepších podmienkach, v akých môžeme, to je pochopiteľné.

Zistite: Ideálny vekový rozdiel, ktorý zaručuje šťastný vzťah: Máte ho aj vy s partnerom?

Všetko bolo o 180 stupňov inak ako som si myslela

Keď jedného dňa môj muž zariadil, aby naše deti zobrala babička na víkend, myslela som si, že pre mňa chystá nejaké prekvapenie. Namiesto toho mi dal poriadne studenú sprchu v podobe krutej pravdy. Povedal mi, že už dva mesiace má milenku, no nikdy s ňou nespal, pretože si uvedomuje, ako by ma zranil. Chcel sa vkľude a ako dospelý dohodnúť na tom, že pôjdeme od seba. Počas toho, ako som zo seba valila záplavu sĺz mi v tichosti povedal, že až pri nej pochopil, že ma nemiluje. Nechápala som, čo sa to deje. Nikdy sme nemali náznak toho, že by nám niečo neklapalo. Bola som ochotná pristúpiť na to, nechať mu čas, aby sa spamätal. On ale trval na tom, aby sme to ukončili čím skor…

Pochopila som, v čom bola ONA lepšia

Michalovu milenku som nikdy vidieť nechcela, no keďže žijeme v rovnakom meste aj po rozvode, dalo sa očakávať, že jedného dňa sa stretneme. Odlúčenie som nakoniec zobrala lepšie, ako som si na začiatku myslela. Michal sa o nás finančne postaral. Čo ma najviac ubíjalo bolo, že ho vidím šťastného. Mladšieho. Spokojnejšieho ako bol v našom vzťahu. Zistila som, že som mu asi nedala všetko. Čo mi ale chýbalo k tomu “všetko”?

Neprehliadnite: Ženy prezradili, ako dlho po zoznámení išli s mužom prvýkrát do postele

Jeho nová priateľka nebola až taká mladá ako som si myslela. Išlo o mladú ženu v najlepších a najpríťažlivejších rokoch. Tými je podľa mňa tridsiatka. Bola prirodzene pekná a mala šmrnc už na pohľad. Odrážalo sa na nej, že je sama so sebou spokojná. Bola iná ako sme my ostatné ženy. Stretli sme sa s nimi aj s mojím súčasným priateľom na svadbe našich spoločných známych. Mala charizmu a cez ňu ho dokázala totálne ovládať. Môj muž z nej bol hotový 24/7. Možno práve preto, že sa tvárila nezávisle a ani nesúhlasila so všetkým, čo povedal. Čím viac mu dávala najavo svoju sebestačnosť, tým viac bol on ku nej pozornejší. Neustále o ňu bojoval. Lichotil jej. Obdivoval ju. Za všetko. Napríklad aj za to, ako vyzerá, keď nie je nalíčená. Jeho nová láska, ako ju on sám nazýva, nebola vždy od hlavy po päty nastylovaná, dokonca aj vlasy mala vždy len tak prehodené dozadu. Bola však sexi taká ako ju pán Boh stvoril. A patrične na to bola aj hrdá. A ja som pochopila, že o tom to je. Pre môjho muža som sa stala nudnou záležitosťou. Pravdepodobne aj umelinou. Robila som to pre neho a odpudila som ho tým. Túžil po úprimnej a nestrojenej láske. Až tak veľmi, že ju našiel, ale inde.

Zatiaľ čo oni vyzerali, ako keby k sebe patrili večne, ja som bola vo vzťahu, v ktorom som si myslela, že zamilovanosť ešte len príde. Každý deň, keď neprichádza, som nervóznejšia a nervóznejšia…

- Najčítanejšie -