Presunúť na hlavný obsah

Takto sa dopracujete k telu supermodelky: Jedálniček, ktorý vás zmení na nepoznanie!

Chudnutie a diéty

O krásnej postave nemusíte iba snívať. Dosiahnuť ju je dnes vďaka tomuto ľahšie ako kedysi.

Austrálska modelka Elle Macpherson len nedávno oslávila neuveriteľných 52 rokov. Jej postava je dokonalá, a to aj vďaka jedálničku, ktorý poctivo krásna modelka už dlhú dobu dodržiava.

Prečítajte si: Kombinácia potravín, v akej robíte najčastejšie chybu: Aby ste nepriberali, musíte sa zbaviť tohto zlozvyku!

Elle sa rozhodla pre alkalickú diétu, ktorá sa stala nakoniec aj jej samotným životným štýlom. Nejde o žiadnu drastickú diétu a dôležité je, že vaša postava sa vám za túto zmenu skutočne poďakuje. Princípom je udržať si v tele správnu hladinu pH, a tým zabrániť prekysleniu organizmu. Tento spôsob stravovania si obľúbila vďaka svojej nutričnej poradkyni Simone Laubscher.

Elle sa v stravovaní riadi podľa pravidla 80/20, čo znamená, že 80% z týždňa stravu poctivo dodržiava a zvyšných 20 si dopraje niečo, na čo má chuť. Práve toto pravidlo robí alkalickú diétu príťažlivou a ľahko zvládnuteľnou. Pri alkalickej diéte je potrebné vyradiť múku, mlieko, cukor, červené mäso a spracované potraviny. Napriek tomu je jedálniček úspešnej modelky atraktívny, a chutný.

Raňajky

Vajce, špenát, a avokádo.

Je len na vás, či zvolíte praženicu alebo uvarené vajce s čerstvým špenátom a avokádom.

Obed

Losos s citrónovou šťavou, olivový olej, cviklový šalát a jačmenné krúpy.

Elle túto variantu miluje, práve vďaka rybe, bez ktorej si svoj jedálniček nevie predstaviť.

Večera

Morský vlk s gréckym šalátom a kozím syrom

Hoci by ste sa pri alkalickej diéte mali vyhnúť mliečnym produktom, kozí syr vďaka svojej ľahkej stráviteľnosti vašej postave neublíži.

Mohlo by vás zaujímať: Takto ovplyvňuje mesiac vaše telo, a spaľovanie: Chudnúť sa vám bude ľahšie, ak..

Snack

Ak náhodou Elle cez deň prepadne hlad, či chuť na sladké, siahne po ďatliach a zelenom čaji. Zelený čaj je skvelý v tom, že urýchľuje spaľovanie tukov a dobíja energiu.

Smoothie

Mrazený banán, lesné ovocie, a mandľové mlieko

Pitný režim je pre vaše telo dôležitý a nie je nad to si ho občas trochu vylepšiť chutným smoothie, ktoré vás na istú dobu zasýti.

- Najčítanejšie -