Presunúť na hlavný obsah

Šesť dôvodov, prečo by sme mali zjesť aspoň jedno jablko denne: Okrem redukcie váhy vás určite zaujme aj toto

Zdravie

Staršie generácie vedeli, že práve jablko je všeliekom takmer na všetko. Dnes však na toto ovocie čoraz viac zabúdame, pritom denne by sme si ho mali dopriať nie len kvoli bohatému obsahu vitamínov a vlákniny.

Energia každý deň

Práve toto nenápadne ovocie je veľkým zdrojom našej každodennej energie. Najmä ak patríte medzi každodenných športovcov, nemalo by jablko vo vašom jedálničku chýbať. Najlepšie urobíte, ak si ho doprajete hneď pred tréningom. Nezaťaží váš žalúdok a dodá potrebnú energiu. Alebo si môžete dopriať jablkové smoothie, ktoré je ideálne pre vytrvalostných športovcov.

Zdravé srdce aj pečeň

Veľmi dôležité orgány pre život môžete taktiež udržiavať vo forme konzumáciou jedného jablka denne. Zatiaľ čo vaša pečeň dostane zaslúžený detox, ktorým vyplaví všetky škodliviny z vášho tela, srdcu pomáha predchádzať srdcovo-cievnemu ochoreniu a znižuje cholesterol.

Antioxidanty

Antioxidantom predsa nikto nepovie nie. A navyše tie, ktoré sú práve v jablkách, pomáhajú ako prevencia proti vážnym ochoreniam a zlepšujú našu imunitu. Jedno jablko ako súčasť raňajok pomáha udržiavať vaše telo v zdravej forme.

Prečítajte si: Vďaka týmto potravinám sa zbavíte nafúknutého bruška: Vypracujte si "tehličky", ktoré vám budú závidieť

Vláknina

Jablká sú bohatým zdrojom vlákniny, ktorá reguluje trávenie a zažívanie. Vďaka nej sa cítite sýty oveľa dlhšie a taktiež pomáha redukovať hlad. Ak chcete deťom uľaviť od bolesti brucha, doprajte im vlákninu v podobe šťavnatého jabĺčka.

Zdravý zrak

Áno, aj jablko nám pomáha udržiavať zdravý zrak a predchádzať tak očným zákalom. Môžu za to práve spomínané antioxidanty. Jedno jablko denne, a ešte aj v dôchodku môžete vidieť to, čo by ste možno ani nechceli...

Mohlo by vás zaujímať: Banány dokážu zmeniť vašu pokožku na nepoznanie: Stačí ich zjesť v tomto množstve

Zhadzovanie kíl

A samozrejme, diéta, ktorá vám pomôže k figúre snov, vedie tiež cez jablká. Ako sme už spomínali, pomáhajú zahnať hlad, zasýtia na dlhšiu dobu a obsahujú málo kalórií. Takže, už viete, čo si dáte dnes na desiatu?

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus