Presunúť na hlavný obsah

Pre túto vlastnosť sú schopní muži ženu opustiť: Ak sa jej nezbavíte, vedie to k rýchlemu krachu vzťahu

Partnerské vzťahy

Typická ženská vlastnosť, ktorú pokiaľ neustriehnete, môžete ňou muža odplašiť. O čo konkrétne ide a ako ju v sebe potlačiť?

Súčasná doba praje rýchlym a krátkym vzťahom, žiaľ, je len na nás, či dokážeme pre to niečo urobiť. Ak zoberieme do úvahy vzťahy staršej generácie, aj oni sa dávali dokopy po veľmi krátkom čase. Väčšina z nich stihla za jeden rok nadviazať vzťah, svadbu a dokonca porodiť prvé dieťa. Napriek tomu ich vzťahy vydržali oveľa dlhšie ako tie súčasné. Vedeli totiž, že na vzťahu treba priebežne pracovať a že to je aj o tom, naučiť sa žiť s niektorými vlastnosťami, ktoré ten druhý má. Samozrejme, pracovali tiež na svojich nie príliš povzbudivých vlastnostiach.

Prečítajte si: Túto vetu svojmu manželovi nikdy nehovorte: Kvôli nej som si zničila niekoľkoročné manželstvo!

Jednou z nich je aj ženská vymýšľavosť a potreba riešenia. Sú medzi nami totiž aj také, ktoré potrebujú neustále nad niečím polemizovať a prikladať veľkú mieru aj maličkostiam. Z dlhodobého hľadiska je to pre vzťah však veľmi nebezpečné.

Ženy, ktoré príliš polemizujú a moralizujú im prerastú cez hlavu

Tento typ žien si ani neuvedomuje, čo týmto môže dlhodobo spôsobiť. Moralizovať a vyhľadávať neustále niečo na riešenie je presne to, čo mužov odpudzuje. Oni sami takúto vlastnosť väčšinou nemajú, a preto sa toto správanie pripisuje výsostne ženám.

Nenechajte si ujsť: 7 vlastností ženy, ktoré ju robia atraktívnejšou bez ohľadu na vek

Spočiatku to mužom neprekáža a sú omámení svojou polovičkou tak, že tomu nedávajú prílišnú váhu. Časom si však muž začne všímať, že sa to deje častejšie, ako dokáže znášať. Neskôr príde k prvým konfliktom alebo nezhodám. Napriek tomu, sú stále vo vzťahu a tento problém nikto nepomenuje problémom. Časom sa však takáto žena stáva pre muža menej atraktívna. Áno, počujete správne. Práve charakter človeka dokáže zapríčiniť aj to, že sa inej osobe už “nepáči”. Krása jednoducho nestačí. Väčšinou to potom krachne, ale ako dôvod je vždy niečo iné. Stávajú sa však aj prípady, keď si práve kvôli tomuto muž nájde milenku. Chce mať totiž svätý pokoj od tohto a ako dobre vieme, milenky spočiatku nič hlbšie neriešia.

- Najčítanejšie -