Presunúť na hlavný obsah

Potraviny, o ktorých ste si doteraz mysleli, že sú diétne: Tieto vám ukladajú tuk na bruchu a bokoch!

Chudnutie a diéty

Ak napriek pravidelnému športu a odopierania cukru stále neviete zhodiť pár kíl navyše, niečo robíte nesprávne.

Je v poriadku si občas dopriať zhrešenie v podobe dezertu. Niektoré potraviny by ste však mali nadobro vylúčiť zo svojho jedálnička, najmä ak sa snažíte schudnúť

„Diétne“ sucháre

Keď budete jesť sucháre, cereálie alebo ryžové chlebíčky, vaše telo premení sacharidy na jednoduché cukry. Telo nedostáva žiadnu výživnú hodnotu, len vstrebáva cukor. Veľa žien siahne po týchto „diétnych“ potravinách s presvedčením, že konajú správne. Nenechajte sa však zlákať zavádzajúcou reklamou a dôkladne čítajte etikety na daných výrobkoch. 

Prečítajte si aj: Nápoj z dvoch surovín, s ktorým zhodíte kilá rýchlejšie: Odvodňuje telo a pomáha pri trávení

Mrazené jedlá

Na zachovanie čerstvých potravín, ktoré musia vydržať čo najdlhšie zmrazené, pridávajú výrobcovia vo veľkom množstve sodík. Tento konzervant zadržiava vodu v tele a spôsobuje priberanie. Výsledkom čoho je nafúknuté brucho a pocit, že nemôžete stratiť váhu, bez ohľadu na to, ako veľmi sa snažíte.

Fitnes tyčinky

Ďalší z marketingových ťahov je zdravá fitness tyčinka, ktorá sľubuje vysoký obsah vlákniny. Túto potrebnú zložku však daný výrobok neobsahuje. Vláknina pomáha udržiavať zdravý tráviaci systém a je dôležitá pre vaše telo. Snažte sa ju prijímať z ovocia, strukovín a zeleniny. 

Nízkotučné potraviny

Problémom je, že výrobcovia síce odstránia tuk z potravín, ale kompenzujú to pridaním cukru. V konečnom dôsledku je nízkotučný produkt ešte horší pre vaše telo ako plnotučný. Je lepšie jesť zdravé tuky s mierou ako si vyberať nízkotučné produkty, z ktorých paradoxne priberiete.

Mohlo by vás zaujímať: Populárna detoxikačná kúra, ktorá sľubuje stratu váhy za rekordne krátky čas! Ako naozaj funguje?

Ovocné džúsy

Ani tie 100% ovocné šťavy nemajú v sebe toľko vitamínov, koľko si myslíte. Väčšinou sú to pridané konzervačné látky, fruktóza a ovocný cukor. Ten vytvára sladkú chuť v ovocných šťavách a džúsoch a vaše telo z neho priberá. Zvoľte preto domáci spôsob odšťavovania ovocia alebo uprednostnite čistú vodu.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus