Presunúť na hlavný obsah

Špeciálna terapia, ktorá dokáže zvýšiť mužské libido, avšak treba rátať aj s týmto faktom

Sex a vzťahy

Niekedy stačia staré dobré afrodiziaká, no niekedy si to vyžaduje oveľa viac, dokonca aj zásah vedcov, keď sa mužskému libidu nechce. Najnovšie aj svetelná terapia pomáha zvyšovať testosterón...

Svetlo ako nádej pre frigidných mužov alebo mužov s poruchou

Nový vedecký výskum, ktorého výsledky zverejnil magazín Mensfitness,  prišiel aj s tým, že mužom trpiacim nízkym sexuálnym libidom, by vedeli pomôcť aj jedným konkrétnym druhom svetla žiaroviek, ktoré sa používa na liečbu sezónne citlivých ochorení. Do parády si vedci zobrali 38 mužov, ktorí sú frigidní alebo majú nejaké poruchy sexuálnej vzrušivosti. Podstúpili psychologické vyšetrenie, ktorým sa zistilo, čo ich motivuje k samotnému sexu a tiež podstúpili odborné vyšetrenie, ktorým sa zistila ich nízka hladina testosterónu. Svetlu boli vystavení každé ráno pred vyšetrením po dobu dvoch týždňov a výsledky neenchali na seba dlho čakať. 

Mohlo by vás zaujímať: Ženy túžia po sexe viac než chlapi: Muži však často prehliadajú tieto signály, ktoré k nim vysielajú

Hladina mužského hormónu sa zvýšila, lebo...

Táto svetelná terapia im napokon zvýšila hladinu testosterónu a chuť na sex takmer trojnásobne. Svetelná skrinka obsahujúca toto konkrétne svetlo sa postará o to, že svojím dlhodobým pôsobením sa v mozgu spustí proces tvorby melatonínu, čo môže práve viesť k zvýšeniou produkcie testosterónu. Prečo? Lebo je známe aj to, že melatonín účinkuje ako hormón šťastia a zvyšuje chuť na sex, keďže napríklad zabezpečuje aj kvalitnejší spánok. 

Čítajte tiež: Po sexe na jednu noc majú ženy a muži negatívne pocity: Takto odlične to však vnímajú

Avšak mužská chuť na sex závisí aj na...

Vedci museli rátať aj s faktom, že mužská chuť na sex sa líši v závislosti na ročnom období. Napríklad na severnej pologuli, hladina testosterónu u mužov prirodzene klesá od novembra do apríla a stúpa počas teplých jarných a najmä letných mesiacov. Niet divu, že práve v tomto období dochádza aj najčastejšie k počatiu dieťaťa. Z tohto dôvodu sú vo svojich odporúčaniach ešte opatrní a naďalej pátrajú. Sú však rovnako ako dotyční skúmaní páni presvedčení, že práve svetelná terapia by mohla byť liečbou budúcnosti. Nechajme sa prekvapiť. 

Neprehliadnite: To ako počas noci s partnerom spíte, veľa prezrádza o vašom vzájomnom vzťahu: Ako ste na tom?

- Najčítanejšie -