Presunúť na hlavný obsah

Obľúbené ovocie, ktoré konzumujeme v čase Vianoc je späť!: Aké majú mandarínky priaznivé účinky na zdravie?

Zdravie

Aj vy milujete tú vôňu mandarínok, ktoré konzumujete takmer celý december? Nie ste jediné.

Obľúbené ovocie, ktoré si spájate najmä v období Vianoc je nielen chutné, ale aj veľmi zdravé. Mandarínky sú naozaj bohaté na vitamíny, antioxidanty a sú skvelou prevenciou proti chrípke.

Vitamín C

Plod je známy pre svojú čerstvú a citrusovú chuť s nízkym obsahom kalórií a vysokým obsahom živín. Obsah vitamínov v tomto ovocí je najvyšší vo svojej triede. Mandarínky sú tiež bohatým zdrojom vitamínu C, kyseliny listovej, a beta-karoténu. Sú prospešné na posilnenie imunity a zdravú, žiarivú pleť.

Prečítajte si aj: Nápoj z dvoch surovín, s ktorým zhodíte kilá rýchlejšie: Odvodňuje telo a pomáha pri trávení

Protizápalové účinky

Sú výborným zdrojom vitamínov a vďaka vitamínu C poskytujú potrebné množstvo antioxidantov pre vaše telo.  Tieto antioxidanty sú prevenciou proti  zápalom v tele a zabraňujú tvorbe voľných radikálov, ktoré zbytočne oxidujú telo a nie sú prospešné pre ľudský organizmus.

Kožné choroby

Mandarínky sú účinné v boji proti kožným chorobám a využívajú sa aj v kozmetickom priemysle. Lekári odporúčajú toto chutné ovocie zaviesť do svojho jedálnička aj v prípade, ak vás trápi artitída. V západnej medicíne sa často využívajú pri rôznych lekárskych vyšetreniach.

Vitamín A

Obsahujú vysoké množstvo vitamínu A, ktorý pomáha pokožke obnoviť tkanivo. Vďaka tomu sú skvelým pomocníkom pri hojení rán či iným škodám na vašej koži. Ich pravidelnou konzumáciou spomaľujete starnutie vašej pleti a a výsledkom je mladistvá a vypnutá pokožka.

Maska na tvár pre jasnejšiu pleť

Osvedčenú masku na tvár si môžete vyrobiť aj jednoducho doma. Vezmite si 4 mesiačiky mandarínky a spolu s lyžicou jogurtu a medu ich dobre premiešajte. Naneste na tvár a krk a nechajte pôsobiť 15 minút. Táto maska vám pomôže odstrániť prebytočnú mastnotu a škodlivé nečistoty. Je vhodná pre mastnejšiu pleť a môžete ju nanášať 1 krát do týždňa, zárukou bude svieža a jemná pokožka.

Inšpirujte sa: Prírodný botox, ktorý vás zbaví vrások: Vypnite pokožku týmto ovocným zázrakom!

Vlasy

Vďaka vitamínu B12 podporujú rast vlasov a zabraňujú ich vypadávaniu. Ako už bolo spomenuté obsahujú vitamín C, ktorý pomáha vytvárať kolagén a ten je rozhodujúci pri raste nových vlasov. Šťavu z mandarínok môžete použiť aj ako zábal na vaše vlasy. Nechajte pôsobiť 20 minút a potom ich opláchnite vlažnou vodou. Výsledkom sú zdravé, posilnené a lesknúce sa vlasy.

Podporujú imunitu

Šťava z nich posilňuje vašu imunitu a telesné funkcie. Mandarínková silica je efektívnym tonikom, ktoré  stimuluje metabolické aktivity, podporuje trávenie a vstrebávanie živín. Esenciálny olej zlepšuje funkciu nervového systému a pomáha bojovať s infekciami vo vašom tele.

- Najčítanejšie -