Presunúť na hlavný obsah

MADEMOISELLE C: Ikona medzi stylistkami a módnymi redaktorkami, ktorej štýl musíte poznať

Móda

Ikona medzi stylistkami a módnymi redaktorkami. Bývalá šéfredaktorka francúzskeho Vogue a múza módnych návrhárov. A hlavne ultra šik kráľovná francúzskej elegancie (s ruskými koreňmi) – Carine Roitfeld.

ALL ABOUT CARINE

Carine Roitfeld roky viedla francúzsky Vogue, aby si nakoniec založila vlastný magazín či skôr módnu „knihu“ CR Fashion Book a pritom pôsobila ako globálna fashion direktorka pre Harper's Bazaar. Bola pri radikálnej transformácii módneho domu Gucci v 90. rokoch, keď spolu s Tomom Fordom a ich novým super sexy štýlom označovaným ako „porno chic“ spôsobili vo svete módy revolúciu.

Carine je stylistka par excellence. Nie je pre ňu problém venovať celú knihu stylingu klasického čierneho saka zn. Chanel, ako to urobila v kultovej publikácii Little Black Jacket, ani legalizovať sporný módny status Kim Kardashian. Medzi jej najlepších priateľov patrí Karl Lagerfeld, Ricardo Tisci či Tom Ford. Ona ich inšpiruje a oni s radosťou na nej prezentujú svoje kreácie. Sama sa tiež realizuje ako „návrhárka.“ V spolupráci s high street reťazcom Uniqlo predstavila už tretiu kolekciu s ikonickými kusmi oblečenia, ktoré sú  pre ňu typické, za dostupné ceny. Miluje balet a každý deň sa mu venuje. Za svojho dlhoročného partnera Christiana Restoina sa nikdy nevydala.

Tres chic podľa Carine Roitfeld

Black is the only color. Áno, čierna vždy a  všade. Opäť platí, že ak niekto tvrdí o čiernej, že je nudná, tak ju nevie nosiť. Ak Carine volí iné farby, tak bielu alebo khaki.

Ultraženskosť je ultraženská.  Nie však v prvoplánovej podobe, ale v nefalšovanej francúzskej zmyselnosti. Docieliť sa dá puzdrovými sukňami, vypasovanými sakami, rozopnutými blúzkami a rafinovanými šatami, ktoré kde-tu niečo odhalia, ale nikdy nie úplne. V rámci hesla: Tajomstvo priťahuje najviac.

Čipka a leopard. Carine miluje čipku a vie ju nosiť. Rovnako to platí aj pre leopardí motív. Nikdy na nej nevyzerajú vulgárne aj vďaka celkovému jednoduchému stylingu.

Pančušky. Sieťkované, čipkované či ultra jemné čierne a to aj do sándalov. Aj na tomto doplnku si Carine vybudovala svoj imidž. Bez pančúch ju jednoducho neuvidíte.

Život na vysokých podpätkoch. Nič nie je ženskejšie ako ladná chôdza na vysokých podpätkoch. Riadi sa tým aj Carine, ktorá najviac miluje ultra sexy šnurovacie alebo remienkové modely.

CR LOOK

Výrazné dymové čierne oči a nude ústa sú poznávacím znamením Carine. Dokonca až tak, že svoj obľúbený štýl líčenia predstavila v limitovanej kolekcii pre kozmetickú značku MAC, ktorej (ako inak) dominovali tmavé očné tiene. Účes Carine zo zásady nemení a už niekoľko rokov je verná jednoduchému mikádu. Rovnako je to aj v prípade signature parfumu, ktorým je legendárne Opium od Yves Saint Laurent. 

Viac zaujímavých článkov nájdete v aktuálnom čísle magazínu Feminity, ktorý je práve v predaji!

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe