Presunúť na hlavný obsah

10 dôvodov, prečo je rodina to najdôležitejšie, čo máme: Mnohé z nich, možno berieme ako samozrejmosť

Rodinné vzťahy

Aj keď sa nám počas roka nedarí stráviť s rodinou toľko času, akoby sme chceli, práve Vianoce sú obdobím, kedy by sme si mali uvedomiť dôležitosť rodiny a blízkych. Týchto 10 vecí by totiž bez prítomnosti našich najbližších bolo nepredstaviteľných.

1. Život nie je vždy len ružový

Možno to je ťažký rozchod alebo len neúspech v práci. Všetci však dobre poznáme tie tradičné telefonáty mame. Je jedno, koľko máme rokov, jej náruč, balík vreckoviek a teplý čaj dokážu veľa vecí dať znovu do poriadku. A ak nie úplne, v maminom objatí sa predsa len cítime oveľa lepšie.

2. Vianočné večery s rodinou sú tie najlepšie

Nikto pri stromčeku nechce byť sám. Nie preto, že by nám až tak šlo o darčeky, ale o tú atmosféru, ktorá sa dá naozaj prežiť jedine v kruhu rodiny. Večery pod perinou v obývačke, spievanie kolied a babkine medovníky, to naozaj len máločo dokáže nahradiť.

Prečítajte si: Aké vlastnosti by mal mať najdôležitejší človek vášho života? Tieto charakteristické črty sú najpodstatnejšie!

3. Priateľov si vyberáme, no rodina je tu vždy

Mnohokrát priateľov uprednostníme pred vlastnou rodinou, no ak ide naozaj o niečo doležité, spoľahneme sa zas a znovu len na tých najbližších. Je jedno, koľkokrát ich sklameme, nikdy sa nám neotočia chrbtom.

4. Detská izba tam vždy bude

Občas treba začať zas a odznovu, zbaliť kufre a zavrieť dvere za jednou kapitolou v živote. Vtedy sa väčšina z nás potrebuje na chvíľku zastaviť, otriasť a premyslieť si, čo ďalej. Aké miesto je na to lepšie, ako naša vlastná detská izbarodičovskom dome? Všetky sny, nedotknuté poznámky, spomienky a denníky sú ešte stále na policiach a my sa cítime tak bepečne ako nikde inde na svete.

Inšpirujte sa: Dlhé roky sme nemohli mať deti: Keď som zistila, čo manžel pred svadbou spravil, takmer som onemela!

5. Peniaze a priatelia sa dokopy nemiešajú

Horšie ako zobrať si požičku od banky je snáď už len požiadať o peniaze najlepšieho kamaráta. Samozrejme, že vám požičia, problémy s následným vrátením však možu váš vzťah nenávratne naštrbiť. Preto je najlepšie o malú pomoc požiadať radšej rodinu. Brat či rodičia síce nebudú nadšení, no nakoniec určite privolia a zachárnia vám kožu. Ako sa hovorí, síce požičané, ostane to ale v rodine.

6. Ako sa len robia tie palacinky?

Chcete si v nedeľu zamaškrtiť a ani zanič si neviete spomenúť, čo všetko vám treba na palacinky. Stačí vytočiť horúcu linku uloženú pod ICE mama a záhada je vyriešená. Nielenže dostanete presné inštrukcie, ale i niekoľko milých starostlivých slov a lásky na diaľku.

7. Aupair ako žiadna iná

Babičky sú tie najlepšie bejbysiterky, aké si pre svoje ratolesti viete predstaviť. A vaše deti staré mamy predsa milujú. Pokiaľ ide o chorobu či prázdniny, neexistuje lepšia pomoc pri výchove detí, ako vaša mama.  Nikdy si nepýta peniaze a navyše, rozdáva lásku a sladké dobroty.

Mohlo by vás zaujímať: Keď som si brala môjho muža, netušila som, čo mi pred oltárom zatajil: Pár dní po svadbe ma obliala studená sprcha

8. Letiskové zvítania

Vraciate sa domov z ďalekej cesty a letisková hala je plná nápisov s vaším menom? Nič nie je krajšie, ako keď vás po prílete čaká hromada lásky a vrúcnych objatí. Čo si budeme klamať,  človek si váži to najdrahšie, čo v živote má až vtedy, keď mu to bolo na dlhší čas odopreté.

9. Otvorenie očí

Je to práve rodina, ktorá je k nám najúprimnejšia a často povie aj to, čo nás na začiatku zabolí. Nastaví nám však zrkadlo reality a my tak predídeme neskoršiemu sklamaniu.

10. Akokoľvek sú ufrflaní, aj tak vás milujú

Nechcú ísť na dovolenku do hôr, odfotiť sa do rodinného albumu či zostať doma v piatok večer. Aj keď vaše deti či manžel neustále frflú, milujú vás. O pár rokov si totiž pri prezeraní fotiek spomenú, ako úžasne vám spolu bolo.  A práve tieto spomienky vám nikto a nič nanahradí.

- Najčítanejšie -