Presunúť na hlavný obsah

3-dňový detox, ktorý nám pomôže zbaviť sa prebytočného tuku a vody v tele: Toto je to pravé

Zdravie a relax

Týchto niekoľko opatrení a následne krokov vám zaručí detox v pravom slova zmysle. Postupujte podľa nich a zbavíte sa neželaných toxínov, ktoré zaťažujú naše orgány.

Každý detox je pre telo dobrý. Avšak tento nám naviac pomôže aj tak, že odstráni prebytočný tuk a vodu z nášho tela. Musíte sa ale riadiť týmto...

Príprava tela na detox

1. deň detoxu

Mliečne výrobky sú často veľmi ťažko stráviteľné nielen pre ľudí, ktorí majú intoleranciu na laktózu, ale aj pre zdravých. Preto prvým a dôležitým krokom v tomto detox pláne, je vyhýbať sa ich konzumovaniu aspoň dva dni pred začiatkom samotného detoxu. Treba sa však pripraviť aj na to, že dôležitou súčasťou detoxu bude aj príprava vlastného jedla, takže vylúčenie všetkých možných polotovarov zo stravy.

Mohlo by vás zaujímať: Táto bylinka od starej mamy funguje takmer okamžite: Vďaka nej sa vám tuk v tele neuloží

2. deň detoxu

Druhým opatrením pred začatím detoxu je pitie močovopudných nápojov, predovšetkým čierneho čaju, ktorý má tieto vlastnosti. Tak zbavíme náš tráviaci systém rôznych jedov, toxínov, a pripravíme telo na čo najlepšie začatie vnútornej očisty.

Samotný detox

3. deň detoxu

Kto nemá rád citróny alebo šťavu z nich, bude si musieť zvyknúť. Nasledujúce ráno, vymeníme čierny čaj za citrónovú vodu, ktorú vypijeme nalačno. Je však potrebné, aby išlo aspoň o šťavu z dvoch citrónov v šálke vody. Po nej si doprajeme zdravé raňajky v podobe nejakých obilnín, ovsených vločiek s ovocím.

Krok 1

Po vypití citrónovej vody  a zdravých raňajkách vás poteším, začneme piť ananásový alebo grepfruitový džús. Prečo? Pretože má veľmi veľa antioxidantov, ktoré poslúžia nielen nášmu tráviacemu, ale aj dýchaciemu ústrojenstvu.

Čítajte tiež: Aká je najúčinnejšia očista tela počas zimného obdobia? Túto zaručene vyskúšajte

Krok 2

Ďalším krokom je opäť pitie džúsu. Samozrejme, že len v prípade, že pociťujete stále smäd. Potom si doprajte jeden a pol šálky mrkvovej šťavy medzi raňajkami a obedom.

Krok 3

Keďže je pitie vody dôležitým bodom každého detox plánu, budeme v ňom pokračovať aj naďalej. Tentokrát si pripravíme nápoj z avokáda, repy, banánov a iných potravín, ktoré sú bohaté na draslík. Ten vypijeme počas obeda. Draslík rovnako slúži ako očisťujúci prostriedok tela.

Krok 4

Späť k čaju. Tentokrát si však pripravíme taký, ktorý nás očistí od hlienov. Treba ho vypiť jednu hodinu pred večerou. Môžeme si vybrať čaj z mäty priepornej, šípkový alebo zázvorový.

Neprehliadnite: Potraviny, o ktorých ste si doteraz mysleli, že sú diétne: Tieto vám ukladajú tuk na bruchu a bokoch!

Krok 5

Tento krok si pridajte do zoznamu detox plánu len v prípade, že ste pred spaním ešte smädný.   Potom si pripravte 340 ml brusnicového džúsu, ktorý nám pomáha zbaviť sa baktérií v pľúcach.

Takže prajeme vám chutné, očistné pitie.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus