Presunúť na hlavný obsah

Vďaka týmto 10 životným výzvam bude rok 2017 váš najúspešnejší: Bod 5 je jedným z najdôležitejších

Kariéra

Niektorí viac, iní menej, no všetci tak trochu bilancujeme, premýšľame a robíme si plány, ako čo najlepšie využiť nových 365 dní. Ak však chcete prežiť naozaj nezabudnuteľný rok 2017, mali by ste sa zamerať hlavne na týchto 10 vecí.

1. Majte radi svoju prácu

Najľahšie sa nám ráno vstáva vtedy, ak sa tešíme na to, čo nás počas dňa čaká. Preto, ak ste sa doteraz zobúdzali so smútkom či nebodaj depresiou, pretože vás čakal celý deň v práci, ktorú nenávidíte, dajte okamžite výpoveď. Peniaze vždy boli, aj budú. Život máte len jeden a hodiny strávané niečím, čo vás vnútorne neobohacuje, vám už nikto nikdy nevráti.

2. Šport, šport a ešte raz šport

Nemusíte byť vrcholový bežec či vzpierač. Nájdite si niečo, čo vás baví, či už ide o prechádzky so psom alebo box. Hlavne sa hýbte. Nie je dôležité niečo si predsavzať na začiatku januára, ale sa i podľa toho riadiť. Zvoľte si preto vlastné tempo a snažte sa mať z pohybu radosť.

3. Priatelia a rodina sú na prvom mieste

Áno, každý máme milión povinností, tie nám však nepomôžu, keď budeme potrebovať podať pomocnú ruku. Venujte preto v novom roku viac času svojím priateľom a rodine. Sú totiž tým najdoležitejším, čo v živote máme. Ich láska a starostlivosť tu pre nás budú vždy, keď to budeme najviac potrebovať. Vážte si teda každú voľnú chvíľu v ich prítomnosti.

4. Určte si cieľ

Hnať sa bezhľavo dopredu bez vytýčenia určitého cieľa je absurdné. Stanovte si, čo chcete dosiahnuť a choďte si za tým. Len tak sa vám podarí všetko, čo si v roku 2017 zaumienite. Prekážky si totiž staviame do cesty väčšinou sami a to hneď tým, že nevieme, za čím sa tak zúfalo ženieme.

Prečítajte si: Karmický rok 2017: Tento rok bude dosť turbulentný, ale najmä plný prekvapení a výziev

5. Obklobte sa tými správnymi ľuďmi

Nie vždy všetko záleží len od nás. Ak potrebujete pre dosiahnutie svojich cieľov i iných, vyberajte si ich správne. Mali by vám totiž pomôcť a nie ťahať vás ku dnu. Majte na pamäti, že sa chcete o povinnosti podeliť a nie robiť prácu i za iných a vytvárať si zbytočné ťažkosti.

6. Dôverujte v samých seba

Veľa z nás má problém veriť v to, že niečo naozaj dokážeme. Tento rok sa však naozaj musíte prestať podceňovať.  Každý máme svoje chyby, nemožete ich však nechať, aby zatienili vaše prednosti. Verte v svoje schopnosti a ukážte, čo dokážete i ostatným.

7. Nebojte sa robiť chyby

Človek sa učí celý život. Preto sa nenechajte odradiť prvým neúspechom, práve naopak. Poučte sa z neho a skúste sa v novom roku na veci pozerať z iného uhla pohľadu. Všetko zlé je predsa na niečo dobré a rovnako je to i s chybami.  Musíte sa prestať v duchu trestať za každý omyl a práve vtedy sa vám skutočne začne dariť.

Mohlo by vás zaujímať: Mayský horoskop na rok 2017: Zistite, aké ste znamenie a čo to o vašej osobnosti prezrádza

8. Verte svojej intuícii

Možno to znie ako klišé, vnútorný hlas však naozaj má svoje opodstatnenie.  Ak máte pocit, že niečo naozaj stojí za to, zoberte danú ponuku a pustite sa do nej. Vy sami totiž najlepšie viete, čo je pre vás dobré, nie iní. Len to, čo cítite je dôležité, nie to, čo by ste po správnosti spraviť mali.

9. Oddychujte!

Okrem tvrdej práce si v novom roku zaslúžite i primeranú dávku oddychu. Bez nej to totiž nejde a vaše telo to vie rovnako. Nezabúdjate, že nie ste stroj a doprajte si čas na dostatočnú relaxáciu. Práve vtedy vám prídu na um tie najgeniálnejšie veci a všetko vám pojde ako od ruky.

Inšpirujte sa: Veľký horoskop na rok 2017: Škorpión by mal detoxikovať telo, Vodnára čaká sklamanie

10. Nezabúdajte sa skutočne tešiť

Cítime úspech, lásku i zadosťučinenie, no skutočne tešiť sa občas naozaj zabúdame. Precíťte všetko dobré, čo sa vám stalo a nechajte nech vás pocit šťastia naozaj zaplní. Nie je nič krajšie, ako byť šťastný a ak to je vďaka vášmu vlastnému úspechu, o to lešpie.  Začnite preto hneď zajtra!

- Najčítanejšie -