Presunúť na hlavný obsah

Postrach v každom vzťahu: Prečo berieme neveru na ľahšiu váhu, keď sme už sami boli niekedy neverní?

Partnerské vzťahy

Stačí jediný okamih, aby sme sa do niekoho zamilovali, no niekedy ani celý život nie je dosť na to, aby sme na neho dokázali zabudnúť. Koľko nám však trvá, než milovanému človeku odpustíme neveru? A je to v niektorých prípadoch vôbec možné?

Každý z nás si myslí, že žijeme v dokonalom vzťahu a nevera doň absolútne nepatrí. Podvádzanie a klamstvo si spájame len s nevydarenými vzťahmi priateľov či známych a veríme, že nám sa to nikdy stať nemože. A ak by sme sa náhodou nebodaj tými podvedenými stali, nikdy by sme niečo také nedokázali odpustiť.

Inšpirujte sa: V živote sa musíte spoliehať sám na seba: Naučte sa neočakávať pomoc od ľudí a bude sa vám žiť lepšie! 

Realita je však často úplne iná a my sa musíme zmieriť s tým, že život nie je ako rozprávka a aj tí najzásadovejší z nás majú po rokoch rutiny z monogamiou tak trochu problém. Je však zaujímavé, ako inak sa k bokovkám staviame, ak sme si sami prešli pokušením. Ako je to vôbec možné?

Vieme sa vžiť do hriešnikovej kože

ČI chceme alebo nie, po tom, čo sme si sami prešli skúškou ohňa, bez ohľadu na to, či sme podľahli alebo nie, predsa len vieme, aké ťažké je niekedy nezabudnúť na to, že nás doma niekto čaká a ten niekto nás miluje. Tak nejak chápeme, že človek občas môže zísť zo správnej cesty aj keby sa akokoľvek snažil proti tomu bojovať.

Sami máme výčitky

Neveru sme si vyskúšali na vlastnej koži a nejak sme sa o tom zabudli zmieniť partnerovi? Aj keď sme sa s incidentom navonok vyrovnali, stále nás vo vnútri zožierajú výčitky, ktoré nedokážeme utíšiť. Ak však aj náš partner urobil niečo podobné, už sa nemusíme ďalej cítiť previnilo a náš skutok sa tým skoro akoby vymaže, však?

Mohlo by vás zaujímať: Nie každý ťa bude v živote milovať, musíš začať sám od seba: Ak pochopíte toto pravidlo, váš život naberie iný smer

Pri každej hádke máte navrch

Navonok sa tvárite, že ste všetko odpustili, no v skutočnosti len čakáte na vhodnu príležitosť, kedy by ste partnerovi jeho zlyhanie vyhodili na oči. Je predsa dobré, mať niečo vždy v zálohe, pokiaľ by sa hádka obrátila proti vám a nevera je pre podobné príležitosti ako stvorená, nie?

Dávno ste stratili ilúzie

Súčasná doba a okolitý svet vám vzali vietor z plachiet a vy už dávno neveríte na dokonalý vzťah plný lásky. Neveru beriete ako súčasť každého partnerského života a rovnako ako ju tolerujete vy, by ju mal znášať i váš partner. Namiesto nevery totiž vo vašich očiach ide o otvorený vzťah.

Prečítajte si: Nedovoľte, aby to, ako sa k vám niekto správa, určovalo vašu hodnotu: Naučte sa vážiť samých seba!

Samozrejme, človek by sa vo vzťahu nemal cítiť upäto a zviazane, je však tolerancia nevery naozaj východiskom?

Dokázali by ste odpustiť neveru?

spolu hlasovalo 236 ľudí

- Najčítanejšie -