Presunúť na hlavný obsah

Herečka Zuzana Mauréry bola moderátorkou Plesu v opere: Pozrite si, ako to počas večera vyzeralo na parkete

Slovenské celebrity

Ples v opere 2017 tentokrát moderovala úspešná a talentovaná herečka Zuzana Mauréry. Celý večer sa niesol naozaj v exkluzívnom duchu a úderom na gong v podaní Emílie Vášáryovej odštartovala plesová sezóna na Slovensku.

Historické priestory Slovenského národného divadla v Bratislave sa niesli uplynulý večer v duchu bálovej sezóny. Hlavnou moderátorkou večera bola tentoraz úspešná slovenská herečka Zuzana Mauréry. Sympatická herečka vyzerala skvelo a môžeme byť hrdí, že na Slovensku máme ľudí ako je ona.

Neprehliadnite: Róby z Plesu v opere: Tamara Heribanová má našliapnuté poriadne vysoko, kto sa stane podľa vás kráľovnou plesu?

Kým po minulé roky bol slávnostný úder na gong v rukách zahraničných hostí, tentokrát sme zostali na Slovensku. Poctou bola totiž prítomnosť uznávanej herečky Emílie Vášáryovej, ktorá zahájila plesovú sezónu na Slovensku.

Aký bol program na Plese v opere?

Dramaturgia tohtoročného dobročinného Plesu v opere aj v tomto roku pripravila niekoľko nových momentov.  Už úvodný otvárací ceremoniál prekvapil unikátnym spojením tradičnej slovenskej ľudovej hudby s nekonvenčnými prvkami hudobnej interpretácie.

Mohlo by vás zaujímať: Prvé fotografie z Plesu v opere 2017: Lucia Hablovičová jednoznačne ohúrila, minuloročná kráľovná plesu chýbala

Jedným z nich bolo aj vystúpenie Ali Caldwell, americkej soulovej a R'n'B speváčky. „Angažovanie Ali Caldwell v úvodnom programe bude atypické. Nielen hudobným štýlom, ktorý prinesie, ale aj jazykom, v akom odznie. Vystúpenie Ali bude obsahovať aj slovenčinu,“ prezradil Oskar Rózsa, hudobný dramaturg úvodného programu ešte pred začatím Plesu v opere.


 
Rodáčka z Woodbridge, štát New Jersey, si vytvorila jedinečný štýl písania hudby a používania svojho hlasu v spojení s očarujúcim prednesom na pódiách. Dokonca ju začali porovnávať s hviezdami súčasnosti, ako je napríklad Jill Scott. Nedávno vydala svoje debutové EP s názvom „Heart of Ballads“. Úspešne sa zúčastnila 11. sezóny americkej verzie celosvetovo speváckej šou The Voice, kde súťažila v tíme známej americkej speváčky Miley Cyrus. Ali Caldwell sa angažuje aj v hnutí NoMajorZone™ na podporu nezávislých interpretov.

Plesový večer v znamení kapiel a s prekvapujúcim rozhodnutím

Premiérovo sa na plese uviedla spolu s new-age popovou kapelou King Shaolin speváčka Celeste Buckingham, ktorá sa okrem hudobnej oblasti angažuje aj v oblasti charitatívnych aktivít a hlási sa k podpore pre centrá včasnej intervencie.

Počas večera vystúpil David Koller Band s Lenkou Dusilovou, Andrea Zimányová a Vašo Patejdl, aj skupina Funkiez spolu so speváčkou Nicole J. McCloud, pôvodom z New Yorku, ktorá v nedávnej minulosti zaujala ako finalistka americkej verzie talentovej súťaže X Factor a spolupracovala aj s osobnosťami populárnej hudby, ako Mick Jagger, Bruce Springsteen, Stevie Wonder či Michael Jackson. 

Nenechajte si ujsť: Pozreli sme sa na účesy z Plesu v opere 2017: Ktoré dámy okúzlili svojou korunou krásy?

Ples v opere okrem vysokej umeleckej kvality spracovania programu oslovuje širokú verejnosť aj svojím dobročinným poslaním, ktoré sa darí už niekoľko rokov napĺňať vďaka príspevkom tristo párov hostí. Celý výťažok tohtoročného 17. plesu v opere poputuje na zriadenie nového  centra včasnej intervencie – tentoraz v Trenčíne. Na Slovensku tak bude môcť pomoc poskytovať až šesť takýchto centier, z čoho dve vznikli minulý rok tiež práve vďaka pomoci Plesu v opere. 

- Najčítanejšie -