Presunúť na hlavný obsah

Nádherná a vždy módna princezná Diana zanechala po sebe veľké posolstvo. Toto sa chystá na jej dvadsiate výročie

Zahraničné celebrity

Toto leto síce od tragickej nehody milovanej princeznej Diany uplynie už dvadsať rokov, málokto na ňu však zabudol. Práve preto sa výročie jej smrti bude niesť v znamení naozaj nečakaného prekvapenia...

Charita a láskavosť

Táto nezabudnuteľná členka kráľovskej rodiny zanechala významnú stopu v srdciach miliónov ľudí. Bola totiž nielen jednou z najlepšie oblečených žien Británie, ale i vzor súcitu a láskavosti v očiach Britov a celého sveta. A práve preto si presne na dvadsiaty rok výročia jej smrti charitatívna organizácia Diana Award pripravila obrovské množstvo slávnostných podujatí a výstav, medzi inými i galavečer spojený s udeľovaním cien za charitatívnu činnosť.

Jej posolstvo stále žije

Princezná Diana bola symbolom kráľovskej láskavosti. Okrem oficiálnych záležitostí celý život naplno venovala humanitárnej a charitatívnej činnosti, v ktorej jej priaznivci naďalej pokračujú. Ich tvrdá práca bude preto tento rok ocenená počas slávnostného charitatívneho večera na počesť Dianinho úmrtia, ktorého hostiteľom nebude nik iný ako jej brat Earl Charles Spencer. On sám sa ponúkol, že túto významnú udalosť v júni u seba doma uporiada.

Prečítajte si aj: Akými rodičmi sú princezná Kate a William? Nechali sa inšpirovať ženou, ktorá im bola najbližšia

Štátny sviatok na počesť Diany

Táto najobľúbenejšia členka kráľovskej rodiny si však okrem slávností a ceremoniálov ako spomienku na okrúhle výročie jej tragického úmrtia zaslúži i niečo viac. Na jej počesť preto tento rok v marci vznikne v Británii nový štátny sviatok nazvaný Deň dobrosrdečnosti, ktorý princeznú Dianu naozaj vystihuje. Posolstvom tohto špeciálneho dňa je len to, aby ľudia prejavili dobro a lásku jeden k druhému.

Inšpirujte sa: Vďaka rozchodu sa znova našli: Čo ste nevedeli o vzťahu Kate Middleton s princom Williamom?

Synovia pokračujú v jej šlapajách

Aj obľúbený princ Harry sa od svojej matky naučil naozaj mnoho, hlavne čo sa týka humanitárnej činnosti a program dvadsiateho výročia smrti svojej matky a vznik nevšedného sviatku horlivo podporuje. Oduševnene sa zápaja do projektov spojených s pomocou trpiacim africkým deťom a sám sa snaží pomôcť tým z nich, ktoré sa musia vysporiadať so stratou jedného alebo oboch rodičov.

Rovnako i princ William s manželkou Kate sa o ťažkú situáciu znevýhodnených detí v krajinách tretieho sveta začali zaujímať už pred niekoľkými rokmi, keď sa ešte pred nástupom na univerzitu obaja vybrali do Čile, aby sa tak zapojili do programu na ochranu životného prostredia a zlepšenia situácie školopovinných detí. Pre samotného Williama to už bola druhá takáto cesta, rok predtým sa totiž do Čile vydal celkom sám.

Vidno, že jablko nepadlo ďaleko od stromu a princezná Diana by na svojich synov mohla byť patrične hrdá. Avšak tak ako pre nich, bola vzorom i pre celý svet a tohtoročný plánovaný program je toho len živým dôkazom.

Myslíte si, že princezná Diana je naozajstnou ikonou?

spolu hlasovalo 756 ľudí

 

- Najčítanejšie -