Presunúť na hlavný obsah

Zdravá náhrada klasického mlieka: Spaľujúce účinky tohto chutného nápoja vás príjemne prekvapia

Chudnutie a diéty

Kravské mlieko je ťažšie stráviteľné, a preto ho raz za čas obmeňte a skúste túto alternatívu. Je úplne bez laktózy, lepku a výborná na chudnutie.

Výborne chutí, zasýti a ešte k tomu vám pomôže aj pri chudnutí. Počuli ste už o tejto zdravej náhrade klasického mlieka?

Mohlo by vás zaujímať: 4-dňový detox zvnútra aj zvonka, vďaka ktorému bude vaša pleť vyzerať mladšie a príťažlivejšie

Konopné mlieko

Mlieko z konopných semienok sa stáva stále populárnejšie, a to práve vďaka svojim zdravotným účinkom. Je to výborný zdroj bielkovín, železa, vitamínu B a vlákniny. Vďaka svojmu obsahu prináša aj ďalšie benefity. Zvyšuje imunitu, podporuje zdravie srdca, zmierňuje menštruačné bolesti, urýchľuje chudnutie a pozitívne vplýva na kvalitu pokožky, či vlasov. Ak ste ho ešte neskúsili, v jeho domácej podobe si ho vychutnáte najlepšie.

Recept na domáce konopné mlieko:

Na prípravu budete potrebovať 50g konopných semienok (najlepšie olúpaných), 1 liter vody, 1-2 lyžice javorového sirupu a štipku morskej soli.

 

Postup: Na začiatok namočte olúpané semienka na cca 4 hodiny do vlažnej vody. V mixéri potom rozmixujte vodu, konopné semienka a štipku soli, kým sa nevytvorí hladká hmota. Následne na to pridajte javorový sirup a znova pomixujte. Na záver dajte hotové mlieko minimálne na hodinu do chladničky a podávajte. V chladničke by vám malo vydržať čerstvé približne 3 dni. Podľa vlastnej chuti môžete do mlieka pridať škoricu, či vanilku.

Vyskúšajte tiež: Nízkokalorický nápoj, ktorý by vás mohol zaujímať: Nepriberá sa z neho a pomáha s trávením

- Najčítanejšie -