Presunúť na hlavný obsah

Pozrite sa, ako dokáže typ líčenia zmeniť vaše črty tváre: Tieto druhy mejkapu vám zvýraznia vždy inú časť

Krása

Jedna modelka a päť odlišných líčení vám dosvedčia, ako môže mejkap od základov zmeniť vašu tvár. Česká tvár modelingu Barbora Podzimková z Elite Praha a jej inšpiratívne looky!

Sila mejkapu dokáže naozaj veľa! Rôzne typy líčenia vám dokážu zmeniť váš celkový vzhľad a zvýrazniť črty tváre. Pozreli sme sa na päť prehliadkových líčení českej modelky Barbory Podzimkovej, ktorá hviezdila na tohtoročných prehliadkach v Paríži. Všimnite si detaily, ktoré môžete pomocou mejkapu zvýrazniť alebo naopak potlačiť.

Mohlo by vás zaujímať: Niekoľko tipov ako sa nalíčiť a urobiť svoje oči výraznejšie. Stačí, keď sa vyhnete týmto chybám

Dymové líčenie

„Smoke eyes“ patria jednoznačne k nadčasovému typu líčenia, ktoré snáď nikdy nevyjde z módy. Oči zvýraznené ceruzkou a dotieňované paletou očných tieňov vyzerajú rebelsky a zároveň elegantne. Čierne tiene použité na horných aj spodných viečkach opticky zväčšujú oči a dodávajú sexi pohľad. Pri tomto type líčenia je dôležité dodržať pravidlo výrazných očí a nahých pier, takže zvyšok mejkapu musí byť minimalistický. Dominantné sú v tomto prípade oči, na ktoré sa pri dymovom líčení kladie najväčší dôraz.

Extravagantná očná linka

Netradičná červená linka nanesená tesne pod obočím je príjemným osviežením všedných typov líčení. Detail na vrchnej časti viečka necháva vyniknúť farbu modelkiných očí, aj napriek tomu, že ich nemá zvýraznené maskarou či ceruzkou. Extravagancia z prehliadkových mól dokazuje, že aj nenalíčené oko môžete opticky zvýrazniť nepatrným ťahom červenej linky.

Klasická retro linka

Retro očné linky sa opäť vrátili do módy a vy si ich zamilujete vďaka výslednému efektu. Správne nanesená očná linka vám krásne predĺži oko a dodá mu neodolateľný pohľad. Výrazná linka vynikne na tvári najlepšie ak bude kombinovaná s jednoduchým mejkapom a rúžom vo farbe vašich pier. Tento typ líčenia vynikne najviac, ak sa zameriate len na dokonalý ťah linky a spodnú časť oka necháte „nahú“

Prirodzený look

Pri tomto štýle líčenia vynikne dokonalosť pleti a jemné črty tváre. Perfektný a matný vzhľad pokožky dosiahnete správne zvoleným mejkapom. Základom je zakryť všetky drobné nedokonalosti a docieliť jednotnosť  a matný efekt. Cieľom tohto líčenia je vyzerať čo najprirodzenejšie a nepoužiť viac ako 3 produkty. Na „nahé“ líčenie vám bude stačiť správny korektor, mejkap a kompaktný púder na tvár. 

Inšpirujte sa: Viete, ako zaujať pomocou dymového líčenia? Inšpirujte sa výberom očných paliet, ktoré vám vykúzlia sexi pohľad

Výrazné pery

Výrazné červené pery sú väčšinou najkrajšie ak zvyšok líčenia prispôsobíte tejto okázalej farbe. V tomto prípade má modelka zvýraznené oči dymovým líčením a celkový efekt pôsobí príliš slávnostne. Lepšou voľbou je zvoliť buď jedno alebo druhé a preto by sme odporúčali pri výraznom rúže zvoliť jemnejšiu verziu dymových očí. Tento look púta pozornosť a pridáva na veku.

- Najčítanejšie -