Tomuto mýtu o manželstve som prestala po rokoch veriť: Zmenila som zaužívanú pravdu a fungujeme lepšie

Chcela som, aby sme mali dokonalé manželstvo a preto som sa riadila touto overenou radou. Nám dvom to však nepomáhalo, práve naopak.

Toto pravidlo u nás nezafungovalo

Toto pravidlo u nás nezafungovalo

Zdroj: Profimedia

Snažili sme sa nasledovať spôsob, ktorý bol overený mojimi priateľmi a celkovo zaužívanou múdrosťou z minulosti. Práve tá nám však časom naštrbila manželstvo.

Čítajte aj: Týchto 10 zbabelých vecí robia len slabí muži. Takýchto si po svojom boku naozaj nezaslúžite

"Rozprávajte sa o všetkom a nechoďte spať pohádaní."

Hoci táto rada vyzerá na prvý pohľad rozumne, nedá sa aplikovať na každé manželstvo. Kým môj manžel je konzervatívnejší človek, ja sama patrím k otvoreným ľuďom. Niekedy si nedávam servítku pred ústa, a tak sa veľakrát stane, že poviem niečo, čím mu ublížim. Som si toho vedomá, ale napriek tomu sme sa ešte na začiatku vzťahu dohodli, že si budeme hovoriť všetko, aby sme sa vyhli nedorozumeniam, či zbytočným dohadom. Samozrejme, že veľakrát som mu povedala veci, ktoré neboli až také ružové a práve kvôli mojej úprimnosti sme sa pohádali. Bolo to na škodu aj z jeho strany. Niekedy mi povedal veci, ktoré som v tej chvíli počuť vôbec nechcela.

Chceli sme sa vyhnúť aj tomu, aby sme zaspávali pohádaní a tak sme hoci aj o polnoci riešili hádku, ktorá vznikla počas dňa. Samozrejme, že to viedlo k tomu, že sme síce problém naoko vyriešili, ale ráno sme boli unavení a hlavne sa z toho celého stala taká rutina, že ma nebavilo stále niečo riešiť. Bolo to celé neprirodzené a po čase sme to už ani neboli my. Všetko bolo tak stereotypné, že nás to ničilo a preto sme sa jedného dňa rozhodli celé to stopnúť.

Prečítajte si aj: Horoskop na rok 2017 pre Strelca: Kariérne šťastie a stabilita, čo viac ho ešte čaká?

Takto sme dopadli

Dnes máme občas tichú domácnosť, nerozprávame sa a hlavne máme myšlienky, ktoré nemáme potrebu zdieľať. Náš spoločný čas je pre nás oveľa hodnotnejší a hlavne so štipkou tajomnosti. Nemáme problém sa ospravedlniť, ale už to nesilíme. Je to prirodzenejšie a hlavne naše milovanie po poriadnej hádke oveľa vášnivejšie.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články


Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba