Najproblémovejšie vlastnosti žien: Ak budete robiť týchto 7 vecí, v okolí vášho muža sa čoskoro zjaví milenka

Každá žena si chce svojho partnera udržať silou mocou, no niekedy jej správanie vyústi do pravého opaku. Ak vám záleží na vašom vzťahu, vyhnite sa takémuto správaniu.

Niektorým veciam sa pre záchranu svojho vzťahu radšej vyvarujte

Niektorým veciam sa pre záchranu svojho vzťahu radšej vyvarujte

Zdroj: Profimedia

1. Prehnaná kontrola

Muži sú od prírody nespútanými tvormi a nemajú radi, ak sa z nejakého dôvodu cítia ako v klietke. Ak chcete, aby ten váš nepremýšľal nad útekom či ženou, pri ktorej by o vytúženú slobodu nemusel bojovať, nedržte ho na krátko.  Muž, ktorý miluje totiž nepotrebuje pravidlá a neustálu kontrolu, sám vie, kde sú hranice a ak mu na žene záleží, neprekročí ich. Každý však potrebuje cítiť, že ho nikto a nič zbytočne nezaväzuje.

Prečítajte si: Začala som si so slobodným, sexi oteckom: Vtedy som ešte netušila, ako skončím...

2. Malé sebavedomie

Žena, ktorá si v správnej miere verí, je sebavedomá a vie, čo dokáže, je absolútnym magnetom na mužov.  Ak má totiž muž za partnerku ženu, ktorá sa nepotrebuje s nikým porovnávať a vie, čoho je hodná, stáva sa pre neho na celej čiare bohyňou. Načo by hľadal inde, keď má doma kombináciu sexepílu, lásky a sebavedomia?

Namiesto pokukovania po iných sa chlap radšej svojím úlovkom pochváli kamarátom a robí všetko preto, aby si svoju partnerku po svojom boku udržal, a nie naopak. Preto skúste myslieť pozitívne, svoje nedostatky prekryte svojimi prednosťami a milujte svoje telo. Len tak vás bude milovať i on.

3. Žiaden čas na priateľov

Vieme, že ho milujete, no pre vzťah je čas strávený i s inými ľuďmi takpovediac alfou i omegou. Nechajte ho, nech ide občas za kamarátmi či do spoločnosti, potrebuje sa len trochu rozptýliť, na tom predsa nie je nič zlé. Aj vy využite tento čas a stretnite sa s kamarátkami, zabudnite na starosti a vyrozprávajte sa zo všetkého, čo vás trápi a čím by ste svojho partnera len zbytočne zaťažovali.  Uvidíte, že i vám dobre padne takýto oddych.

Inšpirujte sa: Po piatich rokoch som stretla otca svojej platonickej lásky: Nikdy by som nepovedala, že práve on bude môj muž

Doležité je si uvedomiť, že muži potrebujú niekedy od vzťahu mierny oddych, aby mohli na chvíľku vypnúť a zresetovať. Nebojte, nebude trvať dlho a vráti sa vám, city totiž nejaké mužské povyrazenie nezmení.

4. Len váš názor je dôležitý

Vo vzťahu sú vždy dvaja a vždy dvaja by preto mali spoločne komunikovať, riešiť problémy či mať na spoločné otázky názor.  Aj keď si myslíte, že máte pravdu, nechajte vášho partnera, nech i on povie, čo si myslí a zamyslite sa nad jeho pohľadom na vec.

Muž, ktorý má pocit, že je vo vzťahu utláčaný, prehliadaný a jeho názory nie sú brané do úvahy, vezme skôr či neskôr nohy na plecia bez ohľadu na to, či sa vám to bude páčiť alebo nie. Preto, aj keď s ním možno nesúhlasíte alebo si myslíte, že len vy viete veci najlepšie, skúste sa zamyslieť nad tým, ako sa pri takomto vašom správaní musí cítiť on.

5. Porovnávanie s inými

Či už je váš bývalý partner alebo dobrý známy v niečom lepší ako váš súčasný partner, nikdy to nepoužívajte ako argument pri hádke či menšej výmene názorov. Spomeňte si na dôvod, pre ktorý ste sa s bývalým rozišli a uvedomte si, ako takéto porovnávanie musí na vášho partnera pôsobiť.

Neničte zbytočne jeho ego, pretože príde žena, ktorá si ho bude vážiť i s jeho chybami a nedostatkami a práve tej dá pred vami prednosť.

Mohlo by vás zaujímať: Tomuto mýtu o manželstve som prestala po rokoch veriť: Zmenila som zaužívanú pravdu a fungujeme lepšie

6.  Strata nezávislosti

Muži majú radi, keď ich považujeme za hrdinov a potrebujeme ich pomoc kde tu, keď sa vyskytne problém, ktorý nevieme samé vyriešiť. Aj tu je však dôležité, aby ste neprekročili hranicu únosnosti a nezačali sa na svojho partnera spoliehať naozaj vo všetkom. Zostaňte vo vzťahu samostatnou osobou a neupínajte sa na svojho muža naozaj kvôli každej maličkosti.

Nebude totiž trvať dlho a váš muž nájde pokoj po boku samostatnej, sebavedomej ženy, ktorá sa o svoj život vie postarať i bez muža. Jednoducho povedané, buďte ženou, ktorú potrebuje muž, nie ženou, ktorá potrebuje muža.

7. Akoby chodil so svokrou

Každé vaše rozhodnutie, zmenu v živote, či obyčajnú maličkosť konzultujete so svojou mamou. Na tom nie je nič zlé, pokiaľ to však nezasahuje do vášho súkromia a súkromia vášho partnera. Uvedomte si, že vo vzťahu by ste mali byť iba dvaja a osobné veci by ste mali riešiť medzi sebou. Váš partner si totiž vybral vás a aj keď si vašu mamu určite váži, nepoteší ho, ak sa stane ďalším článkom vášho vzťahu či nebodaj domácnosti.

Správajte sa dospelo a skúste veci riešiť sama, pretože budete onedlho postavená pred hotovú vec s názvom nevera.

Ktorá z vecí podľa vás ohrozuje partnerský vzťah najviac?

Prehnaná kontrola
369
Malé sebavedomie
30
Žiaden čas na priateľov
16
Len váš názor je dôležitý
82
Porovnávanie s inými
41
Strata nezávislosti
15
Akoby chodil so svokrou
67
Hlasovalo: 620

Foto:
Profimedia
Zdroj:
EF

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba