Presunúť na hlavný obsah

Je pravda, že za život stretneme len jednu pravú lásku? A ak áno, čo potom znamenajú všetky ostatné?

Partnerské vzťahy

Chvíle, ktoré zažívame po ťažkom rozchode sú asi tými najhoršími, aké si vieme predstaviť. V mysli sa nám vynárajú strašidelné predstavy o tom, ako už nikdy nenájdeme nikoho, koho by sme dokázali natoľko milovať. Ako to však v skutočnosti s takzvanou pravou láskou naozaj je?

Doležité je prestať sa upínať na minulosť

Na svete je vyše 7 miliárd ľudí. I keď väčšinu z nich nikdy nestretneme a už vonkoncom nebudeme mať šancu sa do 98% populácie šialene zamilovať, myslieť si, že pre každého na svete existuje len jedna spriaznená duša je nanajvýš naivné a sebatríznivé. Je samozrejmé, že po ťažkom a dlhotrvajúcom rozchode, ktorým sa skončilo nádherné obdobie nášho života s človekom, o ktorom sme si mysleli, že je našou spriaznenou dušou, budeme len ťažko veriť, že ešte niekedy zažijeme niečo podobné.

Nenechajte si ujsť: Môj chlap ma opustil kvôli o niekoľko rokov staršej žene od neho. To, čo sa mu na nej páčilo, ma dostalo...

Dôležité však je, prestať sa upínať na to, čo bolo. Prestať porovnávať, hľadať niekoho rovnakého, dúfať, že sa možno ešte niekedy v budúcnosti stretnete alebo, že ste sa možno len stretli v nesprávnom čase. Nič z toho vám nepomôže dostať sa z depresívnych myšlienok a už vonkoncom sa vo vašom živote neobjaví žiaden potenciálny partner či partnerka.

Mohlo by vás zaujímať: Zamiloval sa do jej vzhľadu a vzal za manželku: Keď "vytriezvel", nevedel sa zmieriť s touto jej povahovou črtou

Na tom, čo sa stalo už predsa nič nezmeníte, tak sa prestaňte neustále otáčať cez plece a pozerať sa na to, čo už je dávno zapísané vo vašej minulosti.

Musíte sa naučiť znovu veriť

Každý pocit zamilovanosti a každé zlomené srdce robí následné zotavovanie sa náročnejším. Uvedomte si však, že samotný fakt, že ste niekoho dokázali naozaj milovať spôsobom, o ktorom ste si v minulsoti mysleli, že existuje len v rozprávkach, je dôkazom veľkosti citov, ktoré vaše srdce dokáže voči inému človeku vyprodukovať.

Prečítajte si: Šťastné vzťahy z pohľadu našich čitateľov: Sú to presne tie opačné, než o ktorých si to myslíme...

Možno o pár rokov stretnete niekoho, ku komu vaše srdce zahorí ešte väčšou láskou a to, čo cítite teraz, bude naozaj len jemným odvarom vašej budúcej lásky. Aby ste však znovu dokázali nájsť skutočnú lásku, musíte v ňu veriť.  Nemôžete sa na všetko pozerať skepticky a ublížene, práve naopak. Nevydarený vzťah berte ako niečo, z čoho sa môžete poučiť a v budúcnosti sa bez premýšľania podobným chybám či typom ľudí práve vďaka skúsenostiam z minulosti poľahky vyhnete. 

Milujte samých seba

Chcete, aby vás niekto miloval, no vy sami nedokážete pravdivo odpovedať na otázku, čo znamená skutočne niekoho ľúbiť. A to hlavne samých seba. Zabudnite na to, že ste svoju šancu na lásku s dvoma nevydarenými vzťahmi už prepásli a skúste urobiť všetko preto, aby to nabudúce vyšlo. Začnite od seba. Začnite milovať svoje nedostatky rovnako ako svoje pozitíva, buďte sami sebe oporou, človekom, na ktorého sa môžete spoľahnúť, niekým, kto vás bezhranične ľúbi a ani za nič na svete vás nezradí.

Neprehliadnite: Vybrala som si milenca namiesto manžela: Hoci to nedopadlo dobre, neľutujem to dnes z tohto dôvodu

Až vtedy, keď si uvedomíte, že k svojmu šťastiu a pocitu plnohodnotného života naozaj nepotrebujete byť lepší, chudší, zdravší, úspešnejší, zadaný či nebodaj niekým milovaný, objaví sa vo vašom živote niekto, kto za to naozaj bude stáť. A to hlavne vďaka jednej veci. Odrazu vám nepôjde o to, aby ste sa vy páčili jemu, práve naopak.

Inšpirujte sa: Svojho snúbenca som mesiac pred svadbou opustila: Jedna jeho vlastnosť by ma skôr, či neskôr zničila!

Pre nájdenie tej pravej lásky sa musíte najskor zamilovať do samého seba a byť vyrovnaný. Prestaňte riešiť, čo si myslí spoločnosť, v akom veku by ste mali byť ešte slobodný, a v akom to už prípustné nie je a žite svoj život podľa seba. Láska, nie pravá a nie jediná, ale TÁ SPRÁVNA to pozná.

Myslíte si, že pravá láska je len jedna?

spolu hlasovalo 688 ľudí

Áno
453
Nie
235

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe