Presunúť na hlavný obsah

Superpotravina, ktorá valcuje svet: Najlepšie bobule zo všetkých a nový najsilnejší antioxidant na svete

Zdravie a relax

Dajte zbohom acai-ku, goji či kiwi, čučoriedkam, či iným bobuliam, pretože teraz je na vzostupe ďalšia superpotravina priamo z tropických pralesov, ktorá je vraj najsilnejším antioxidantom na svete.

Bobule, ktoré dávajú životnú silu

Super silné a zdravé bobule, o ktorých je reč, sa získajú z palmy, ktorá rastie len v tropických patagónskych dažďových pralesoch v Južnej Argentíne a Chile. Bobule sú podobné čučoriedkam, fialovo-čierne,  len o niečo väčšie. Tajomstvo ich zdravia a vplyv na ľudské telo poznali už Indiáni, pôvodní obyvatelia, ktorí boli presvedčení, že práve tieto bobule im dávajú životnú silu.

Najväčšie eso v rukáve majú, lebo...

Bobule maqui obshujú veľa prospešných látok, predovšetkým tzv. antokyany a flavoidy, ktoré sú plné antioxidantov. Mnohé vedecké výskumy potvrdili, že maqui je najvhodnejším doplnkom stravy práve pre jeho najvyššiu antioxidačnú hodnotu, ktorá je neporovnateľne vyššia ako dlho preferované acai či goji a mnohé ďalšie bobule.

Mohlo by vás zaujímať: Najnovší prírastok v skupine "superpotravín": Pomáha chrániť mozog pred poškodením a čo ešte?

Spaľovač tukov a detox v jednom

Tým, že je plné antioxidantov, výrazne pomáha aj pri chudnutí, pretože urýchľuje látkovú výmenu, skvele štartuje metabolizmus, a tým zaháňa chuť do jedla, a pri znižovaní cholesterolu, čím vlastne napomáhajú zdravej činnosti srdca, a predchádzajú vzniku infarktu. Dokonca je skvelým prostriedkom pri detoxe organizmu.

Zdroj minerálov a vitamínov

Maqui je tým najlepším zdrojom vlákniny, aminokyselín a iných minerálnych látok, preto dopriať si ho denne znamená dať telu potrebnú a naviac aj chutnú dávku zdravia. Chutia vraj úžasne  sladko a a zasýtia. Vďaka nim si môžete vypestovať aj lepšiu imunitu.

Zlepšujú vzhľad pleti, spomaľujú starnutie

Práve vďaka antioxidantom zlepšuje aj pružnosť, farbu a celkovú textúru pleti. Dokonca si môžete z týchto bobúľ maqui pripraviť aj masku, ktorú budete pravidelne aplikovať na tvár. Okrem samotného zlepšenie vzhľadu pleti, spozorujete aj protistarnúce účinky.

Čítajte tiež: Známy všeliek v tejto forme má najväčší zásah na žalúdok či brucho: Pridajte ho do jedálnička!

Protizápalové a antibakteriálne účinky

Vďaka nim si dokáže v mnohých prípadoch poradiť aj s rozšírenými kožnými ochoreniami, zápalmi kĺbov, kostí a následne zmiernením bolesti kĺbov a kostí. Dokonca im môže prinavrátiť pružnosť. To všetko vďaka spomínanému obsahu antokyanov, fialových pigmentov s vysokou antioxidačnou aktivitou, ktoré majú protizápalový účinok.

Bojuje proti civilizačným ochoreniam

Ako sme spomínali vyššie, vďaka neuveriteľne vysokej hodnote antioxidantov sú skvelé ako podporný prostriedok pri liečení rakoviny, ale dokonca majú vplyv aj pri cukrovke. Vedci sa nestačili diviť, keď zaznamenali po zjedení bobúľ výrazné zvýšenie hladiny inzulínu v tele. Tak vlastne potlačujú hladinu glukózy v krvi. To je veľmi prospešná informácia pre ľudí trpiacich týmto civilizačným ochorením.

Vyčaruje dobrú náladu

Vďaka všetkých  svojim vlastnostiam pôsobí účinne aj na pozitívne myslenie človeka, podporuje optimistické myšlienky, cítime sa vďaka nemu dobre, pokojne a dokonca aj šťastne. Čo ovplyvňuje aj naše dennodenné výsledky či už v pracovnom alebo osobnom živote, nemyslíte?

Neprehliadnite: Jedna lyžička tejto superpotraviny je na nezaplatenie: Zbavuje voľných radikálov a skrýva takéto bohatstvo

Ako prášok aj tabletka

Hoci v bobuľovom stave sa k tejto superpotravine v našich končinách nedostaneme, z pohodlia domova si ju môžeme zadovážiť aspoň v práškovej alebo tabletkovej forme cez internet. No vo svete sa bobule maqui pomleté na prášok bežne používajú aj ako súčasť rôznych nápojov, ovocných štiav, džúsov, dokonca aj džemov.

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus