Presunúť na hlavný obsah

Kamarátsky vzťah medzi matkou a dcérou je najkrajšou väzbou, akú môžete prežiť: Zažili ste už niečo podobné?

Rodinné vzťahy

Hovorí sa, že puto medzi mamou a dcérou je jedným z najkrajších v živote. Súhlasíte s týmto výrokom aj vy?

Osoba, ktorá je tu vždy pre vás, nech sa deje čokoľvek. Mama a dobrá priateľka v jednej osobe je najväčším pokladom, ktorý môžete dostať. Aj keď už žijete vlastný život a máte hŕbu iných kamarátok, vaša mama bude vždy nenahraditeľnou.

Mohlo by vás zaujímať: Robí váš manžel jednu z týchto vecí? Presvedčte sa, či máte vedľa seba dobrého otca vašich detí

Môžete jej povedať čokoľvek

Už od útleho detstva ste boli vedené, že sa jej môžete zdôveriť s najväčšími tajomstvami. Žena, ktorá vás naučila čistej úprimnosti a schopnosti „vyrozprávať sa“ z problémov. Vždy ste jej mohli povedať čokoľvek a vedeli ste, že to pochopí. Dodnes je prvou osobou, ktorej zavoláte, ak sa vám stane niečo vzrušujúce. Mama je skrátka vašou najlepšou priateľkou.

Vždy má pravdu

Aj vy ste už rokmi zistili, že všetko, čo vám mama kedysi povedala, bola pravda. Síce ste nechápali, prečo si nemôžete prefarbiť vlasy, aj keď všetky vaše spolužiačky môžu! Dnes však viete, že to boli tie najlepšie úmysly vo váš prospech, ktoré vás mali ochrániť. Mama skrátka vždy vie, čo je pre vás najlepšie.

Vždy vás vypočuje

Je jedno, či ste urobili niečo zlé alebo sa potrebujete poradiť ohľadom vážnej životnej situácie. Mama je tá, ktorá vás vypočuje a zároveň vám poradí. Niekedy máte pocit, že je snáď jediným človekom na tejto planéte, ktorý vás neodsúdi za váš názor. Mame teda zaručene patrí titul najlepšej poslucháčky. 

Môžete sa na ňu spoľahnúť

Keď sa na niečom dohodnete, môžete si byť isté, že ona vás nikdy nesklame. Namiesto kamarátok, ktoré na poslednú chvíľu zrušia stretnutie, vaša mama je tu vždy pre vás. Ak sa vám prihodí situácia, ktorú nebudete vedieť vyriešiť, práve ona vám s ňou veľmi rada pomôže. Je to jediná osoba, na ktorú sa môžete stopercentne spoľahnúť.

Nehľadá na vás chyby

Aj keď si stále pripomínate svoje nedostatky a chyby, pre vašu mamu budete vždy dokonalou dcérou. Práve to je najkrajšou vlastnosťou vašej mamy, ktorá vo vás vidí len to najlepšie. Pri nej akoby zabudnete na všetky problémy a starostia  stanete sa zase tou milovanou bezchybnou dcérou.

Je na vás hrdá viac, ako ktokoľvek iný

Nikto na vás nebude viac pyšný, ako vaša mama. Je jedno či ste vyštudovali medicínu alebo len zvládli upiecť koláč. V jej očiach budete najväčšou hviezdou, bez ohľadu na vaše úspechy. Vaše úspechy ju tešia natoľko, že vám to vždy vyčarí úsmev na tvári. Mama je vaším najväčším fanúšikom!

Prečítajte si aj: Doktor dal mamičke počas tehotenstva na výber, ktoré z ešte nenarodených trojičiek nechá prežiť: Toto bola jej odpoveď

Pozná vás najlepšie

Len ona vie, akými problémami ste si prechádzali vo vašom živote. Pozná vaše nálady, vaše názory a tajné túžby. Taktiež si pamätá každú maličkosť, ktorú ste jej niekedy povedali a pozná vás lepšie ako ktokoľvek iný. Niekedy lepšie, ako vy samé. 

- Najčítanejšie -