Týmito tromi zlozvykmi som si pomaly ničila manželstvo: Popracujte na nich, kým je čas!

Nikto z nás nie je dokonalý, hoci si to občas myslíme. Aj ja sama som v manželstve urobila niekoľko chýb, ktoré dnes ľutujem.

Týmto som si ničila manželstvo

Týmto som si ničila manželstvo

Zdroj: Profimedia

Každá z nás má nejaký zlozvyk, ktorého sa nevie zbaviť. Ja som ich mala rovno tri a takto som si nimi ničila moje takmer bezproblémové manželstvo.

Čítajte aj: Mám dokonalého manžela, ktorého by som si však ako mladé dievča nikdy nevybrala: Toto som nakoniec pochopila!

Vždy som bola obrovská perfekcionistka a zakladala som si aj na malých a nepatrných detailoch. Môj manžel Norbert bol úplný opak. Napriek tomu sme sa po rokoch randenia vzali a dnes máme tri deti. Hoci je posledný rok nášho manželstva skutočne pekný, nebolo to vždy tak. Tieto tri veci som robila až dokým Norbertovi neprerástli cez hlavu. 

Podráždenosť

Domov som z práce chodila takmer každý deň vytočená a podráždená. Šéfka mi robila peklo zo života a ja som si toto napätie nosila domov. Samozrejme, že si to celé odniesla moja rodina. Stačila malá poznámka zo strany mojich detí, alebo manžela a vybuchla som. Deti sa ma samozrejme časom báli a manžel sa vyhýbal všetkému, čo by ma mohlo naštartovať. 

Prehnaná kritika

Vždy som na Norbertovi našla niečo, čo mi prekážalo. Bola som náročná na seba a prirodzene som chcela, aby aj on bol pán dokonalý. Nebolo to však iba o pohodených ponožkách, ale aj o návštevách fitness centra, štýle obliekania sa a dokonca som zašla tak ďaleko, že som mu vnucovala svoje názory na kamarátov. 

Puntičkárstvo

Všetko v našom dome muselo byť na svojom mieste. Bola som závislá na poriadku až tak, že som každú vec, ktorú niekto zabudol odložiť, musela okomentovať ironickou poznámkou a Norbertovi dať tým jasne najavo, že neporiadok nestrpím. Chcela som mať perfektne uprataný dom a popritom som si neuvedomila, že sa mi rozpadá rodina, a že môj vlastný manžel je nešťastný.

Mohlo by vás zaujímať: Jedna rada od rozvodového právnika zlepší kvalitu vášho manželstva: Tieto dve slová svojmu manželovi nehovorte

Ženy nezabúdajme na to, že aj naši muži majú svoje potreby a nepotrebujú žiť presne nalinkovaný život plný stresu. Norbert ma na moje zlozvyky chvalabohu včas upozornil, nemusí sa to však vždy skončiť tak dobre, ako v našom prípade.

Máte jeden zo spomenutých zlozvykov aj vy?

áno
154
nie
40
nemám žiadne zlozvyky
18
Hlasovalo: 212

Foto:
Profimedia
Zdroj:
fem

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba