Presunúť na hlavný obsah

Niekoľko dôvodov, prečo je dnes na ženy vyvíjaný obrovský tlak: Aj kvôli tomuto si zaslúžia patričný obdiv

Zábava

Ženy to ani v minulosti nemali v spoločnosti ľahké, no v poslednej dobe je zvládanie všetkého, čo sa od nich očakáva, niekedy priam nemožné.

V úlohe šéfa neuspejú

V minulosti bola predstava ženy vo vedúcej pozícii niečím naozaj neuveriteľným. A práve kvôli tomu, že tento predsudok voči ženskému pohlaviu v spoločnosti ešte stále pretrváva, je pre ženy oveľa ťažšie prepracovať sa na vyššie miesta a následne si udržať patričnú autoritu, pričom veľa z nich svoj potenciál hlavne kvôli prílišnému tlaku spoločnosti nakoniec naplno nikdy nevyužije.

Prečítajte si: 10 dôvodov, prečo by sme sa mali naučiť starnúť s gráciou: Týmto sa zbavíte zbytočných komplexov

Preto práve ženy, ktoré svoju vedúcu pozíciu zvládajú s prehľadom, dokázali si získať rešpekt podriadených a sú pre ostatných rovnocenným partnerom, si aj v dnešnej dobe museli prejsť naozaj zložitým obdobím plným skúšok a sklamaní.

Nielen manželka, ale aj milenka

Manželstvo v poslednej dobe taktiež zmenilo svoju podobu a čoraz menej mužov sa k danému zväzku nechá nahovoriť. Ak aj áno, najradšej by boli, ak by ich nastávajúca bola manželkou, milenkou, blízkou priateľkou i kolegyňou v jednom. Nech sa postará o deti a večer je pripravená postarať sa i o manžela a jeho pohodlie.

Muži sa najradšej neviažu, a ak už áno, najlepšie, ak je ich manželka priam dokonalá a zvláda ľavou zadnou nahradiť všetky ženy, ktorých prítomnosť vo svojom živote považujú muži za nevyhnutnú.  

Nenechajte si ujsť: Maličkosti, ktoré robia ženu ženskou: Vďaka tomuto môžete byť atraktívnejšia ako kedykoľvek predtým

Vonkajšia krása sa stala mantrou

Aj keď už malé dievčatká sú vychovávané k tomu, že najpodstatnejšia v ľudskom živote je v konečnom dôsledku vnútorná krása, len máloktorá žena sa v neskoršom veku dokáže s podobným tvrdením stotožniť. V sučasnoti totiž odvšadiaľ kričia obrazy, fotky či videá neuveriteľne krásnych žien, štíhle modelky zapĺňaju predvádzacie mólo a určujú, čo znamená dokonalá krása.

Ženy následne pociťujú tlak, ktorý im bráni byť samými sebou a zo všetkých síl sa snažia čo najviac priblížiť ideálom, ktoré dennodenne vidia na billboardoch či v časopise. Hodnoty sa vytrácajú, tlak na ženy sa zvyšuje a tie, ktoré ešte stále veria v skutočnú krásu, si v mužských očiach pripadajú neatraktívne.

Správna žena chce mať dieťa

Nie každá žena je stotožnená s myšlienkou, že raz privedie na svet svojich potomkov a bude sa o nich starať.  Rovnako ako táto predstava nie je ani snom každej ženy.  Niektoré sa však pre založenie rodiny a následné porodenie detí rozhodnú len kvôli nátlaku spoločnosti, ktorá diktuje, čo je v živote ženy prirodzené a čím by sa mala riadiť.

Neprehliadnite: 7 drobností, ktoré vás presvedčia o tom, že vaše starosti vlastne vôbec nie sú starosti: Začnite žiť naplno!

Cestovanie, koníčky či práca, ktorá ženu dokonale napĺňa, nie je v súčasnosti dosť na to, aby zachránila ženu od podvedomého tlaku, ktorý na ňu vyvíja okolie v prípade, že sa vymyká takzvanému normálu.

Dvorenie sa nenosí

Časy, keď sa muži museli snažiť, aby si srdce ženy nakoniec získali, sa pomaly, ale isto vytrácajú.  Aj napriek tomu, že by v zásade stále mal muž dvoriť žene, aby si ju nakoniec získal a vážil si jej pozornosť, ženy sú v súčasnosti častokrát nútené vziať veci do vlastných rúk.

Spoločnosť a chlapská lenivosť ich tak nejak núti k tomu, aby prevzali kontrolu nad vecou a zastali niekedy i rolu muža. Či už v manželstve alebo pri samotnom zoznamovaní.  

Inšpirujte sa: Akú radu by ste dali svojmu mladšiemu „JA“ s odstupom času? Ženy po tridsiatke v tom majú jasno!

Bez muža to nie je ono

Ženy, ktoré si vyberú nesprávneho partnera, sú často okolím odsudzované, no tie, čo sa radšej rozhodnú byť slobodnými matkami, akoby mali žiť po boku toho nesprávneho, sú spoločnosťou často absolútne nepochopené. Slobodné mamičky už nie sú nijakým fenoménom ani novinkou, ich akceptácia a vnímanie rozhodnutia ženy postarať sa o dieťa sama, ešte stále vyvolávajú kontroverzné názory.

Ženy, ktoré sa rozhodnú zostať samé sú preto neustále pod drobnohľadom spoločnosti a ich schopnosť postarať sa o dieťa je často spochybňovaná.

Myslíte si, že spoločnosť kladie priveľké nároky na ženy?

spolu hlasovalo 129 ľudí

Áno
111
Nie
18

- Najčítanejšie -

Najväčší dom nábytku na webe