Presunúť na hlavný obsah

Na túto výchovnú metódu nedá prvá dáma Melania Trump dopustiť: Vďaka nej má so synom dobrý vzťah

Zahraničné celebrity

Prvá dáma Ameriky Melania Trump je matkou 11-ročného Barrona, ktorého má s prezidentom Spojených štátov amerických, Donaldom Trumpom. Viete, akou matkou je Melania?

Na prvý pohľad nekompromisná žena je v súkromí a vo výchove syna úplne iná. Hoci by si mohla dovoliť zástup opatrovateliek, výchovu syna sa rozhodla vziať do vlastných rúk.

Čítajte aj: Melania Trump si postupne zvyká na život prvej dámy: V čom sa však od svojich predchodkýň rázne odlišuje?

Odkedy sa Barron narodil, Melania sa snažila o to, aby trávila so synom všetok voľný čas a zároveň mu dala dostatočný priestor na rozvoj kreativity a vecí, ktoré mal rád. Ako sama Melania niekoľkokrát priznala, nepatrila k matkám, ktoré sa okamžite strachujú keď ich dieťa padne, práve naopak. Chcela, aby bol jej syn samostatný a učil sa na vlastných chybách. Nevadili jej dokonca ani popísané steny, či iné detské pošmyknutia. Na jednu výchovnú metódu však kládla najväčší dôraz.

Je dôležité počúvať, čo dieťa hovorí

Melania je presvedčená o tom, že najdôležitejšou výchovnou metódou je práve to, keď rodič svoje dieťa skutočne počúva a nesnaží sa vkladať do všetkého to, čo sa mu páči a čo nie. Vždy sa snažila na problém pozerať objektívne a nevnucovať mu svoj názor za každú cenu. Niekedy ho dokonca nechala spraviť chybné rozhodnutie len preto, aby sa naučil ako sa dostať aj z ťažšej situácie. Aj vďaka tomu, že bola svojmu synovi vždy nablízku, má s ním aj dnes veľmi dobrý a otvorený vzťah.

Prečítajte si: Ako vyzerala prvá dáma Ameriky Melania Trump pred 18-timi rokmi? (Ne)spoznáte ju

Akou matkou ste vy sama?

spolu hlasovalo 288 ľudí

ako kedy
132

Diskusia k článku

comments powered by Disqus