Presunúť na hlavný obsah

Porovnali sme biele jogurty a našli tie, z ktorých nebudete priberať: Na tieto výživné látky by ste sa mali zamerať

Zdravie

Jeme ho v rámci raňajok či len tak na desiatu. Správny a výživný jogurt však musí mať viac ako len pútavý obal a skvelú reklamu.

Český, ekologický a bez tuku

Grécky jogurt od spoločnosti Milko je jedným z mála jogurtov na trhu, ktorý sa vyrába tradičným spôsobom odstredenia časti srvátky. Zároveň obsahuje významné jogurtové kultúry pravého gréckeho jogurtu, ktoré su zodpovedné za jeho hustú konzistenciu a nakyslú chuť.

Prečítajte si: 7 spôsobov ako vyčistiť vaše telo v jarných dňoch: Nabehnite na nový životný štýl, ktorý detoxikuje váš organizmus!

Okrem iného má však v sebe až trikrát väčšie množstvo bielkovín ako mlieko a dvakrát viac než bežný jogurt. Znamená to, že pri jeho konzumácii skutočne nejete len presladenú smotanu, ale naozaj bohatý zdroj proteínov, ktoré vás poľahky udržia v pohybe i celé dopoludnie. Významnú rolu zohráva i pridaný vápnik a živé jogurtové kultúry bez zbytočných aditív.

Receptúra z Islandu pre vaše zdravie

Jogurty značky siggi’s sa vyznačujú hlavne svojou tradičnou islandskou receptúrou, ktorú do USA priniesol Siggi Hilmarson. Chýbal mu totiž pravý tradične hustý jogurt s vysokým obsahom proteínov bez zbytočného pridania konzervantov, zahusťovadiel, dochucovadiel či farbív.

Firma siggi’s si zakladá na produkcii jogurtov z mlieka kráv, ktoré pochádzajú z domácich fariem a sú chované výlučne na vegetariánskej strave založenej zo spásania trávy. Na jeden kelímok jogurtu spotrebujú štyrikrát viac mlieka ako pri bežnej výrobe. Práve tak však zaisťujú vysoký obsah proteínov a ostatných výživových hodnôt.

Anglicko a Island v jednom

Britská spoločnosť Arla, ktorá svoje produkty vyrába podľa islandskej receptúry sa v prípade svojich jogurtov pýši naozaj obrovským obsahom proteínov, ktorý na 100 gramov jogurtu dosahuje až 11 gramov. Tieto originálne jogurty vyrobené z mlieka z domácich fárm, ktoré samotné niekoľko percent z firmy vlastnia, obsahujú naozaj minimálne množstvo cukru a znížený obsah tuku. Dokonca sa traduje, že práve tento výživný jogurt Islanďanom dodáva silu a energiu za každého počasia.

Nenechajte si ujsť: Vyskúšajte si jeden týždeň s týmto detox menu: Tomuto sa vyhnite a toto počas dňa jedzte!

Proteínová sila z Írska

Tradičný írsky jogurt značky Glenisk, ktorý sa vyrába naozaj vo všemožných príchutiach si obľúbite hlavne vďaka jeho vysokému obsahu bielkovín, hustej konzistencii a takmer žiadnemu tuku. Táto rodinná firma s neuveriteľne dlhou tradíciou používa mlieko z írskych fárm a certifikuje svoje jogurty ako stopercentne organické.

Ich produkty v zásade neobsahujú žiadne pridané farbivá či aditíva a sú vhodné i pre celiatikov. Okrem iného však v sebe majú až 23 percent dennej dávky vápnika potrebnej pre správne fugovanie nášho organizmu.

Inšpirujte sa: Najznámejšie zdravé potraviny, pri konzumácii ktorých si treba dávať z TÝCHTO dôvodov väčší pozor

Inšpirácia a živiny priamo z Austrálie

Americká spoločnosť Wallaby, ktorá však vznikla z inšpirácie priamo v Austrálii vyrába organické, vysoko proteínové jogurty, ktoré nielen zaženú váš hlad, ale poskytnú vám i dostatok výživných látok. Tento malý zázrak obsahuje oveľa väčšie množstvo proteínov ako bežný jogurt, preto ulahodí i športovcom.

Okrem iného však medzi ponukou tejto značky nájdete i absolútne nesladené jogurtové alternatívy s príchuťami, ktoré sa zakladajú na čisto organickom obsahu všetkých pridaných zložiek.

Myslíte, že záleží na výbere toho správneho jogurtu?

spolu hlasovalo 113 ľudí

Áno
99
Nie
14

- Najčítanejšie -