Presunúť na hlavný obsah

Vďaka tomu, že ma manžel sústavne podvádzal, som sa naučila jednu dôležitú vec: Prišlo to však až na konci!

Sex a vzťahy

Nevera v živote každej ženy je niečo, s čím sa vyrovnáva len veľmi ťažko. No sú medzi nami aj také, ktoré ju dokážu tolerovať, dokonca aj opakovane. No napokon sa z nej aj mnohému priučia.

Väčšina z nás je neverou partnera natoľko zahanbená, ponížená, urazená a ubolená, že opúšťa hneď. Druhá šanca sa nekoná a dotyčný sa časom stane len nepeknou spomienkou na niečo, čo nemalo cenu. Naša čitateľka Mia (28) bola práve jednou z tých žien, ktoré v snahe udržať si vzťah za každú cenu, neváhajú prehliadať neveru nielen na prvýkrát, ale opakovane. Nie je našou úlohou takéto ženy súdiť, či dokonca odsudzovať, napokon, ako Mia sama priznala, tým že neustále oči pred realitou zatvárala, sa potrestala už sama. Toto sú však cenné lekcie, ktorým ju naučili roky prehliadanej a neriešenej nevery zo strany jej partnera Miloša (30), ktoré chce odovzdať ostatným ženám, ktoré robia práve to, čo ona kedysi celé roky.

Mohlo by vás zaujímať: Manžel mi jednou vetou úplne zničil sebavedomie: Zranili by jeho slová aj vás? 

Odpustíš, ale nezabudneš

Aj keď som sa rozhodla hodiť Milošove nevery za hlavu, vždy keď som sa na neho pozerala ako odchádza na služobku, mala som pred očami len to, ako si to tam s nejakou užíva. Celé tie dni som chodila ako na ihlách a modlila sa, aby ma raz kvôli jednej z nich aj neopustil. Alebo keď si vedľa mňa líhal a z času na čas dostal chuť aj na svoju manželku, celý ten čas som myslela len na to, ako to robil aj s inými a cítila som sa pošpinená. 

Nikdy nenechaj muža, aby po tebe dupal

Presne to sa stalo, keď som mu opakovane odpúšťala a niekedy len tak prehliadala tie jeho avantúry. Naivne som si myslela, že keď mu ukážem, že to dokážem, a že napriek tomu, chcem byť s ním a milujem ho, tak si ma bude viac vážiť, a napokon možno s tým aj prestane. Stal sa presný opak. Moje odpúšťanie urobilo v jeho očiach zo mňa obyčajnú handru, o ktorú absolútne stratil záujem ako o ženu

Čítajte tiež: Manžel ma opustil a nechal s dvomi deťmi: Keď som zistila, ako žije neskôr, zranilo mi to srdce ešte viac 

Ak stále len odpúšťaš, strácaš sebakontrolu 

Ak raz partnerovi ukážeš, že si nevieš upratať vo vlastnom živote alebo vzťahu, dovolíš mu, aby nad tebou, tvojím životom a vaším vzťahom prebral absolútnu kontrolu a takto to predsa v zdravom a milujúcom vzťahu vyzerať nemá. 

Nedúfaj, že sa raz zmení

Česť výnimkám, ktoré to dokázali. Ale prax potvrdzuje, že ľudia sa viac-menej nemenia. A už vôbec nie, ak nedostanú poriadnu lekciu od života. Ja som sa márne nádejala, že ak uvidí moju šľachetnosť a schopnosť odpustenia voči jeho prehreškom, tak si uvedomí, že ma miluje, že to nemôže naďalej robiť mne, nám, ale naopak. Keď videl, že to neriešim a časom už ani neopomínam, nesnažil sa to dokonca ani maskovať. 

Nedávaš lekciu jemu, ale sebe a pochopíš to až na konci

To najpodstatnejšie, čo som sa naučila, bolo, že hoci som sa snažila mojím opakovaným odpúšťaním, niečo naučiť jeho, napokon som sa toho naučila veľa ja. Nakoniec som pochopila, že som nedávala lekciu jemu, ale kúsok po kúsku s každou jeho prehliadnutou neverou len sebe samej. 

Neprehliadnite: Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

Hoci smutný, ale pravdivý príbeh od našej čitateľky, Mie. Vezmite si ponaučenie, že tadiaľto cesta nevedie. Vždy je lepšie si všetko na rovinu vydiskutovať. Ak máte aj vy podobný príbeh, neváhajte sa s ním s nami podeliť v diskusii pod článkom.

- Najčítanejšie -