Presunúť na hlavný obsah

Prečo by sme si mali brať príklad od talianskych žien? Poznáme recept, ktorý zaručuje šťastný život

Lifestyle

Inšpirujte sa talianskymi ženami, ktoré sú považované za jedny z najšťastnejších na svete. Prišli sme na to, v čom je ich kultúra odlišná.

Prinášame vám 5 bodov, ktoré vás naučia žiť viac ako Talianky. Pýtate sa, prečo by ste vôbec mali? Čítajte ďalej a pochopíte.

Prečítajte si aj: Čo prezrádzajú negatívne emócie o ľuďoch? Niektorí túžia po uznaní, iní sa nevedia spamätať

Užite si všetkého s mierou

Talianská žena si nikdy neodopiera porciu chutných cestovín či večer pri víne s priateľmi. Nezaoberá sa kilami navyše a ak aj nejaké má, radšej si pridá pár minút v posilňovni. Jej život sa netočí len okolo počítania každej jednej kalórie. S radosťou si vychutná dezert a nemá z toho žiadne zbytočné výčitky.

Milujte vášnivo

Talianky sú známe tým, že milujú oddane a vášnivo. Neboja sa prejavovať svoje city a prejaviť mužovi svoju náklonnosť. Nerobí im problém flirtovať v kaviarni s neznámym chlapíkom a zároveň vedia byť oddané a vášnivé, ak sú práve vo vzťahu. Nemávajú obavy, a práve preto zo seba nechávajú vyžarovať  lásku, ktorá je priam hmatateľná.

Trávte viac času s rodinou a priateľmi

Talianka vám nikdy nepovie, že niečo nestíha alebo nemá čas. Prečo? Pretože si svoj čas rozdelí tak, aby stíhala všetko dôležité. Tým najdôležitejším je pre ňu čas strávený s rodinou a najbližšími priateľmi. Trávia veľa času so svojimi rodinami na spoločných obedoch či oslavách a nechávajú hodiny plynúť bez toho, aby sa niekam ponáhľali. Vážia si kvalitný čas strávený s blízkou rodinou, pretože vedia, aké je to dôležité. 

Naučte sa oddychovať

Alebo ako by to povedali v Taliansku: „Je čas na siestu!“ Doprajte si dostatok oddychu a ak vám to vaša práca umožňuje, pospite si aspoň na hodinku. Nikdy by ste si neboli pomysleli, ako je takýto šlofík prospešný pre vaše zdravie. Nielenže prekrvuje mozog, ale dokonale vás pripraví na dokončenie všetkých pracovných úloh. Okrem toho vám privedie aj lepšiu náladu, čo ocenia všetci navôkol.

Inšpirujte sa: Niekoľko dôvodov, prečo je dnes na ženy vyvíjaný obrovský tlak: Aj kvôli tomuto si zaslúžia patričný obdiv

Pite viac vína, ale nikdy sa neopite!

Základné heslo všetkých Talianok. Sú schopné si objednať pohár vína na obed aj večeru v ten istý deň, ale nikdy ju neuvidíte opitú kráčať domov. Pijú dobré víno na zvýraznenie chuti jedla či ako pozdvihnutie výnimočného momentu. Nestávajú sa však závislými od alkoholu. Grácia a chuť, s akou pijú víno je priam závideniu hodná.

Zoberte si ponaučenie z ich talianskej kultúry, prestaňte sa rozčuľovať a užívajte si prítomný okamih. Pretože nie je nič krajšie, ako stráviť čas s rodinou, milovať, vášnivo a ukončiť deň s pohárom dobrého vína. 

- Najčítanejšie -