Presunúť na hlavný obsah

Elite Model Look rozbehol kariéru množstvu slovenských modeliek: Ako vyzerá slovenská krása vo svetovom modelingu?

Modeling

Zo súťaže Schwarzkopf Elite Model Look organizovanej agentúrou Elite Model Management vzíde každý rok budúca hviezda modelingového priemyslu.

Talenty z celého sveta

Od svojho vzniku roku 1983 vyhľadáva Elite Model Look nové talenty na celom svete. Objemom, kvalitou a profesionálnym prístupom je dnes táto súťaž najväčšou a najprestížnejšou svojho druhu na svete. Koná sa v takmer 30 krajinách sveta a každoročne sa do nej prihlásia desaťtisíce začínajúcich modeliek a modelov.

Prostredníctvom Elite Model Look boli objavené mnohé známe tváre z titulných strán svetových módnych časopisov. Súťaž pomohla odštartovať kariéry takých modelingových hviezd súčasnosti ako sú napr. Cindy Crawford, Iman, Naomi Campbell, Gisele Bündchen, Alessandra Ambrosio, Lara Stone, Diane Kruger a iné.

Slovenky, ktoré sa stali úspešnými

Tento prestížny modelingový projekt započal kariéry aj našich slovenských topmodeliek, ktoré predvádzali pre najzvučnejšie značky a stali sa tvárami exkluzívnych módnych domov. Aj keď sú ich úspechy často krát na Slovensku nie až tak v povedomí reprezentujú našu krajinu a slovenskú krásu viac ako ukážkovo.

Prečítajte si: VIDEO: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look 2017: Odkaz riaditeľa súťaže pre nádejné modelky vám môže zvýšiť šancu

Spomeňme Adrianu Čerňanovú, ktorá sa objavila na obálkach časopisov ako napríklad ELLE, GQ, L´OFFICIEL a predvádzala pre značky Elie Saab, Givenchy, Valentino a v neposlednej rade sa stala tvárou kampane jednej z najslávnejších značiek bielizne Wonderbra. Eriku Palkovičovú, ktorá zdobila obálky časopisov ako VOGUE, VOTRE BEAUTÉ, MADAME FIGARO a iné zároveň sa stala tvárou kampaní pre Olay, Sephora, Marks & Spencer, La Roche Posay a mnohé ďalšie. Kristínu Chrastekovú ako topmodelku, ktorá fotila pre magazíny ELLE, VOGUE, DAZED & CONFUSED, predvádzala pre módnu špičku ako Prada, Louis Vuitton, Givenchy, Balenciaga, Calvin Klein, Burberry a do svojich kampaní si ju vybrali módne domy ako Prada, Miu Miu, Moschino a Chloe. Lindu Nývltovú, ktorej tvár sa objavila na obálkach módnej biblie VOGUE, mnohých exkluzívnych vydaniach magazínu ELLE po celom svete, MARIE CLAIRE, MADAME FIGARO a iných. Ako jedna z mála má na konte prestížne kampane pre pre Chanel, Guerlain, Sonia Rykiel, Kerastase, Helena Rubenstein, Garnier a Clarins.

Michaelu Hlaváčkovú ako národnú víťazku z roku 2005 a tvár mnohých kampaní ako Armani, Max Mara, Paco Rabanne, Artdeco, Chopard, H&M a iné, ktorá sa niekoľkokrát objavila na obálkach prestížneho magazínu VOGUE, ELLE a L´OFFICIEL. Michaelu Kocianovú, ktorá sa už siedmi rok stala ambasádorkou samotnej súťaže Schwarzkopf Elite Model Look a ako jediná Slovenska si na prehliadke Victoria´s Secret vyskúšala anjelské krídla takisto predvádzala pre módne domy ako sú Christian Dior, Bottega Veneta, Alexander McQueen, Giorgio Armani, Dolce & Gabbana, Versace a Chanel.  Sashu Gachulincovú ako tvár kampane Baldinini, La Perla a Schwarzkopf s foteniami pre Giorgio Armani a Hermès a takisto s neoceniteľnými skúsenosťami na prestížnych mólach pre návrhárov a módne značky Vivienne Westwood, John Galliano, Prada, Marni, Burberry a Isabel Marant.

 Inšpirujte sa: Topmodelka Michaela Kocianová hľadá novú generáciu modeliek: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look SR 2017 už v piatok

Zuzanu Kopuncovú, ktorá sa objavila v magazínoch ako MARIE CLAIRE, COSMOPOLITAN, GRAZIA,   VOTRE BEAUTÉ  a nafotila kampane pre Napapijri, Amazon či L'Oréal.

Slovenskú víťazku s množstvom obálok pre magazíny ako GRAZIA, HARPERS BAZAAR, DOLCE VITU a iné Denisu Dvončovú, ktorá skončila na svetovom finále Elite Model Look v roku 2003 zatiaľ ako jediná Slovenka na prvom mieste.

Boduje i nová generácia

Z novej generácie sú to mladé a veľmi úspešné modelky ako Baya Koláriková, ktorá má za sebou fotenia a prehliadky pre značky Chanel, Dior, Dolce & Gabbana, Burberry, Fendi, Viktor & Rolf a jej tvár sa objavila v časopisoch ako DIOR MAGAZINE, HARPERS BAZAAR, ELLE, DOLCE VITA a iné. Barbora Brušková so skúsenosťami zo všetkých významných fashion weekov vo svete má na účte prehliadky pre zvučné mená ako Maison Margiela, Saint Laurent, Elie Saab, Delpozo, Julien Macdonald a Hermès. Dorota Kullová ako stelesnenie charizmatickej krásy zarezonovala na prehliadkach a foteniach pre Donna Karan, Etro, Givenchy, Marc Jacobs, Prada a iné.

Nenechajte si ujsť: Kastingy Schwarzkopf Elite Model Look 2017 už čoskoro: Staň sa modelkou/modelom najprestížnejšej súťaže

Napriek tomu, že svetový modeling je veľmi náročné a konkurenčné prostredie je obdivuhodné, že práve slovenským modelkám sa podarilo v ňom výrazne presadiť. A na dôvody tohoto úspechu sme sa spýtali práve riaditeľa súťaže Schwarzkopf Elite Model Look pre SR a ČR Sáša Jányho: Samozrejme je to o výzore a kráse, slovenské ženy majú typicky vystúpené lícne kosti a výrazné pery, no to nie je jediný faktor úspechu. Práve naopak veľakrát sú dôležitejšie faktory ako profesionalita, nasadenie a komunikatívnosť. Slovenské dievčatá majú veľmi kultivované povahy, teda to čo si dnes tento priemysel vyžaduje. Veľkú úlohu zohráva to ako modelka pracuje v tíme, ako sa s ňou komunikuje, ako je vnímaná na sociálnych sieťach. Jednoducho ide o súhru všetkých týchto čŕt a vlastností.“

Castingová tour SEML 2017 prebieha práve teraz a ak aj Vy túžite pridať svoje meno k týmto slovenským top modelkám máte už len pár dní! 

- Najčítanejšie -