Presunúť na hlavný obsah

Tieto dve bylinky vás zbavia celulitídy natrvalo: Spravte si z nich čaj a po čase uvidíte rozdiel

Zdravie

Prírodná medicína je jednou z najúčinnejších vôbec. Už naše staré mamy vedeli, že vďaka bylinkám sa dajú vyliečiť rôzne problémy. Jednou z nich je aj celulitída.

Celulitída, alebo pomarančová koža je pre mnohé ženy nočnou morou hlavne z estetického hľadiska. Nevyhnú sa jej ani štíhle ženy, a preto je dobré poznať spôsoby, ako s ňou čo najúčinnejšie zabojovať. 

Prečítajte si: Zjedzte túto JEDNU potravinu počas dňa a schudnite: Je finančne nenáročná a naštartuje metabolizmus na maximum!

Celulitída môže mať niekoľko príčin vzniku, hoci najhlavnejšou je celková životospráva konkrétnej ženy. Nedostatok vody, pohybu, nezdravá strava, veľa soli, či kolísanie váhy tento problém v konečnom dôsledku ešte viac prehlbuje. Pozitívnou správou však je to, že pomocou správne zvolených byliniek môžete tento estetický problém zminimalizovať.

Púpava

Tento krásny kvet, či bylinka nie je len pekným doplnkom do vázy, ale aj účinným liekom. Konkrétne vďaka nej sa z vášho tela vyplavia toxíny, ktoré sú jednou z príčin vzniku pomarančovej kože. Okrem celulitídy vám pomôže aj s inými problémami, ako napríklad:

  • urýchli trávenie
  • čistí črevá
  • zbavuje únavy
  • bojuje s akné a vyrážkami

Púpavové listy môžete konzumovať čerstvé v šalátoch, alebo si z kvetov púpavy spravte účinný čaj. Stačí, ak dôkladne umyjete kvety púpavy, zalejete horúcou vodou a necháte lúhovať minimálne 15 minút. 

 

A post shared by Sweet Melissa (@sweetorganicchic) on

Petržlenová vňať

Ak vás trápi celulitída, či mierna nadváha, petržlen je výbornou voľbou hneď z niekoľkých dôvodov. V prvom rade pomáha pri detoxikácií organizmu, pôsobí ako diuretikum - zbaví vás nadbytočnej vody a toxínov. Okrem toho chráni pečeň a pomáha udržať normálnu hladinu cukru v krvi. V konečnom dôsledku urýchľuje trávenie a celkovo prečisťuje organizmus. Pridajte si petržlen nielen do polievky, ale aj do šalátov, či hlavných jedál. Na prípravu čaju budete potrebovať čerstvú petržlenovú vňať, ktorú zalejete horúcou vodou a necháte luhovať 10-15 minút s tým, že vňat po vypití čaju skonzumujete.

Mohlo by vás zaujímať: Tento zlozvyk vám spomaľuje trávenie: Za vaším priberaním môže byť nevinná drobnosť, ktorú robíme skoro všetci

Okrem týchto dvoch účinných byliniek nezabúdajte ani na správnu životosprávu a dostatok pohybu. Zdravá a vyvážená strava v kombinácií s pohybom je tým najúčinnejším liekom takmer na všetko.

Vyskúšate spolu s nami čaj z týchto dvoch byliniek?

spolu hlasovalo 109 ľudí

áno
94
nie
6

- Najčítanejšie -