Presunúť na hlavný obsah

Zistili sme, ktoré „beauty" triky zaručene nefungujú: Ženy, ktoré si to odskúšali na vlastnej koži prezradili pravdu

Krása

Overené domáce recepty či najnovšie beauty produkty niekedy nie sú takým zázrakom, ako by sa mohlo zdať. Od náhodných žien sme zistili, ktoré skrášľovacie triky zaručene nefungujú.

Sedem žien nám prezradilo, ktoré najväčšie kozmetické chyby vyskúšali na vlastnej koži. Prečítajte si „beauty“ triky, ktoré by ste rozhodne nemali skúšať doma.

Prečítajte si aj: Schopnosť vytvoriť „nude“ make-up je dokonalým umením: Poznáme triky, ako na nahé líčenie!

Jahody na bielenie zubov

„Od najlepšej kamarátky som raz počula radu, ktorú som ihneď chcela vyskúšať! Vraj čerstvé jahody pomáhajú pri bielení zubov. Keďže som bola naozaj zvedavá na finálny výsledok, rozhodla som sa tento nenáročný proces podstúpiť. Výsledok ma však úprimne pobavil. Namiesto bieleho úsmevu som mala medzi zubami kúsky jadierok a zázračné bielenie sa vôbec nekonalo,“ smeje sa Nikola.

Med ako balzam na pery

„Keďže mám veľmi často popraskané a suché pery, stále som hľadala riešenie, ako sa tejto nepríjemnej veci zbaviť. Na internete som čítala diskusiu, kde si viaceré ženy nevedeli vynachváliť domáci med na pery. Rozhodla som sa preto na svoje pery naniesť hrubú vrstvu včelieho medu a nechať účinkovať počas noci, presne tak ako to radili internetové odborníčky. Keď som však ráno vstala, čakalo ma nemilé prekvapenie. Moje pery mi opuchli do takých rozmerov, že som sa nemohla na seba ani pozerať. Alergická reakcia síce ustúpila do 24 hodín, no med na pery si už nikdy viac nenanesiem,“ spomína Veronika. 

Kávový peeling proti celulitíde

„Pred letom som sa snažila odstrániť nepeknú celulitídu, ktorá ma trápila už dlhší čas. O rôznych procedúrach, kde som vyhodila nemálo peňazí, som sa rozhodla vyskúšať domáci zábal. Ten spočíval v kávovom peelingu, ktorý najprv rozprúdi lymfu a zároveň eliminuje vznik celulitídy. Pomletú kávu som si naniesla na navlhčenú pokožku, omotala potravinovou fóliou a čakala po dobu 45 minút. Po uplynutom čase som však začala cítiť nepríjemné svrbenie a pálenie. Moja pokožka bola úplne červená a kávové zrnká mi spôsobili ekzém na koži. Tento zábal určite neodporúčam ženám s citlivou pokožkou,“ varuje Petra.

Citrónová šťava na vymytie farby z vlasov

„Po neúspešnom farbení vlasov, keď mi namiesto mahagónového odlesku ostali fialové pramene, som skúšala naozaj všeličo. Drhnutie hlavy šampónom sa mi nezdalo  veľmi účinné a tak som siahla po osvedčenej rade od mojej babičky. Tá mi poradila citrónovú šťavu, ktorá vraj nadobro odstráni nežiaducu farbu z vlasov. Výsledok bol však katastrofálny! Okrem svrbenia hlavy som mala zrazu oranžové odlesky a kombinácia farby a citrónu len spôsobila ešte horšiu reakciu,“  prezradila Monika.

Zubná pasta proti zapálenej vyrážke

„Akné ma trápi aj dlhé roky po puberte a priznám sa, že som si s ním  nikdy nevedela dať rady. Pred dôležitým pracovným stretnutím ma raz nepríjemne prekvapil pupienok rovno na špičke nosa. Červená a zapálená vyrážka, ktorá jednoducho musela ísť von. Niekde som počula, že zubná pasta je skvelým pomocníkom práve pri takomto naliehavom prípade, a tak som sa to rozhodla risknúť. Mentolová a štipľavá zmes mi však zvýraznila môj pupienok ešte viac a ja som moju pracovnú schôdzku musela absolvovať ako sob Rudolf,“ smeje sa Michaela.

Uhorková maska na upokojenie pokožky

„Vychovávaná na amerických filmoch som vždy túžila vyskúšať masku z nakrájaných uhoriek. Lákalo ma ležať s turbanom na hlave, kolieskami uhoriek na mojej tvári a čítať módny magazín. Filmová predstava sa však rýchlo zmenila na nepríjemnú realitu v momente, keď som sa uvidela v zrkadle! Uhorky, ktoré mali upokojiť začervenané miesta spôsobili presný opak. Červená ako paprika som sa musela ešte 2 dni skrývať za nánosmi make-upu,“ prezradila Soňa.

Mohlo by vás zaujímať: 6 produktov, ktoré stačia na docielenie dokonalého vzhľadu: Skrášľovacie zázraky, ktoré nesmú chýbať vo vašej kabelke

Pivo pre silnejšie a zdravšie vlasy

„Aj vy ste už počuli, že pivový kúpeľ na vlasy je najlepší pre ich lesk a štruktúru? Vyvediem vás z omylu! V snahe dokonalej hrivy som aj ja vyskúšala tento trik, na ktorý však nemám najlepšie spomienky. Dve plechovky piva som si vyliala na svoje vlasy a nechala pôsobiť 10 minút. Po umytí som však prišla na nepríjemný fakt. Nielenže boli moje vlasy zlepené, ale zápachu z piva som sa nevedela zbaviť ešte niekoľko dní. Ak nechcete zapáchať po pive, tak tento beauty trik určite neskúšajte,“ povedala Danka.

- Najčítanejšie -