Presunúť na hlavný obsah

Vďaka týmto veciam ušetríte peniaze každý deň: Stačí, ak sa budete držať týchto pravidiel

Kariéra

Leto a letné dovolenky sú za dverami a vy určite oceníte pár eur naviac vo vašej peňaženke. S týmito malými zmenami to bude možné.

Ak patríte k ľuďom, ktorí veľa míňajú a strácajú prehľad o rozpočte, možno je načase pár vecí vo svojom živote prehodnotiť. Nemusíte si nutne hľadať ďalšie zamestnanie. Stačí, ak každý deň zmeníte jednu z týchto vecí. 

Čítajte aj: Šťastie nie je na mapách, ale vo vás: Nad týmto sa zamyslite predtým, než sa rozhodnete od základu zmeniť svoj život

Spravte si doma manikúru aj pedikúru

Najlepší pocit máte samozrejme vtedy, ak túto prácu spraví niekto za vás, a preto investované peniaze príliš neriešite. Zamyslite sa však nad tým, že každý mesiac môžete vďaka tomu, že si jednu z týchto procedúr urobíte sama doma poriadne ušetriť. 

Odložte si každý deň dve eurá do prasiatka

Tento milý zvyk ste si určite obľúbili v detstve a ani v dospelosti sa ho vzdať nemusíte. Hoci vám dve eurá na začiatku prídu ako malá suma peňazí, po dvoch mesiacoch vás obsah prasiatka milo prekvapí. 

Pripravte si doma obed do práce

Aj na obede môžete občas ušetriť, ak si jedlo pripravíte doma deň predtým. Tento krok však neocení iba vaša peňaženka, ale aj postava. Viete, čo do jedla pridávate, a preto máte iba vy sama kontrolu nad tým, čo konzumujete. 

Vypínajte svetlá, zastavujte vodu, vyberajte veci zo zástrčky

Šetrite energiu a vaše mesačné, či ročné výdavky za byt sa prirodzene znížia. Tento benefit samozrejme neoceníte hneď, ale z dlhodobého hľadiska stojí za to.

Užite si zľavy v obchodoch

Keď sa dá, sledujte zľavy a nakupujte tak, aby sa vám to oplatilo. Zabudnite na plnú sumu a predražené kúsky a pár týždňov si radšej počkajte.

Zbavte sa zlozvykov

Prestaňte fajčiť a obmedzte aj príjem alkoholu. Spravíte niečo pre svoje zdravie, ušetríte a prirodzene si vyčistíte hlavu. 

Inšpirujte sa: Slovenka Janka chcela vidieť celý svet a prišla na spôsob, ako sa to dá: Toto je kľúč k cestovaniu bez miliónov na účte

Zabudnite na taxi službu

Občas nezaškodí, ak absolvujete jazdu autobusom, či električkou. Jazda taxíkom vás stojí zbytočne veľa peňazí, ktoré môžete vďaka inej doprave ušetriť. Okrem verejnej dopravy je tu ešte možnosť, že sa namiesto toho z času na čas prejdete. Krajšia postava je samozrejme bonusom.

- Najčítanejšie -