Presunúť na hlavný obsah

Niektorí ľudia do vášho života nepatria: Podľa tohto zistíte, kedy sa treba pohnúť ďalej

Zábava

Občas treba niektorým ľuďom povedať zbohom skôr ako vás začnú brzdiť....

Nemáte spoločné záujmy

V priateľstve je najdôležitejšie, aby ste sa spolu mali o čom rozprávať. Dvaja ľudia, ktorí spolu trávia veľa času jednoducho musia poznať témy, o ktorých a dokážu spoločne pobaviť, inak celý vzťah nemá zmysel. Treba si však uvedomiť, že tak ako sa menia ľudia, menia sa aj ich záujmy, preto ak máte pocit, že sa odrazu rozprávate s niekým, kto vám vôbec nerozumie, možno už spoločnú reč jednoducho nenájdete.

Neprehliadnite: Sedem najčastejších viet, ktoré používajú dokonalí manipulátori: Týmto ľuďom na vás nezáleží

Neviete si na seba nájsť čas

Dohodnete sa na presný čas a hodinu, no nakoniec vám do toho vždy obom niečo príde. To sa však dá vysvetliť rôznymi spôsobmi. Jedným z nich, a tým najpravdepodobnejším je, že vám na vašom stretnutí až tak nezáleží. Vždy je všetko, čo sa vám postaví do cesty dôležitejšie ako samotné stretnutie. Ak takéto správanie neustále prichádza od vami blízkej osoby, porozprávajte sa o tom spoločne. Ak sa však podobne správate aj vy, viete, čo to znamená.

Vaše názory sa začali diamterálne odlišovať

Neviete sa zhodnúť ani na jednej veci a väčšina dôležitých rozhodnutí neustále vedie k hádke. Zopárkrát sa to ešte prehltnúť dá, avšak po čase je lepšie, ak prehodnotíte budúcnosť vášho vzťahu. Prudké hádky len preto, že máte na veci odlišné názory, sú zbytočnou stratou času. Možno ste jednoducho len jeden druhého prerástli a práve preto sa nezhodnete ani na základných veciach.

Nenechajte si ujsť: Akými pravidlami by ste sa mali riadiť, ak sa chystáte na dovolenku s kamarátkami? Nezabúdajte na bod 7!

Keď sa problémy kopia a neriešia

Je niečo, čo vám na správaní vášho priateľa vadí, no namiesto toho, aby ste sa o tom spoločne porozprávali, podobné debaty odkladáte na neskôr. Nakoniec sa však len kopia vo vašej hlave bez toho, aby ste ich dokázali odkomunikovať a vaše priateľstvo tak dostáva zabrať. Zamyslite sa nad tým, či podobne falošný vzťah má zymsel, a prečo vôbec máte s vaším priateľom či priateľkou problém riešiť veci, ktoré vás trápia.

Inšpirujte sa: 7 drobností, ktoré vás presvedčia o tom, že vaše starosti vlastne vôbec nie sú starosti: Začnite žiť naplno!

Keď máte pocit, že spolu srávený čas sa dá využiť aj lepšie

Sedíte vonku na káve, no vaša debata je odrazu akoby silená a vy si v duchu predstavujete, kde všade by ste namiesto toho mohli byť. So skutočným priateľom by ste si spoločný čas mali naplno užívať a nie rozmýšľať nad tým, kedy skončí. V takom prípade už daného človeka nemôžete považovať za skutočne blízku osobu..

Inšpirujte sa: Šťastie nie je na mapách, ale vo vás: Nad týmto sa zamyslite predtým, než sa rozhodnete od základu zmeniť svoj život

Keď ten druhý chce viac a vy nie

Kamarátstvo nemá zmysel, ak jeden zo zainteresovaných pociťuje viac ako ten druhý. Takáto situácia je nepríjemná vám, ale aj tomu druhému. A verte nám, podobné vzťahy väčšinou nikdy neskončia inak, ako sklamaním jedného z vás. Preto je lešpie na chvíľu prerušiť akýkoľvek kontakt. Nikto netvrdí, že si k sebe v budúcnosti opäť nenájdete cestu. Všetko však má svoj čas. Aj ľudia v našom živote.

Stalo sa aj Vám, že ste z nejakého dôvodu ukončili priateľstvo?

spolu hlasovalo 495 ľudí

Áno
481
Nie
14

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus