Presunúť na hlavný obsah

Môj bývalý manžel mal jednu veľmi zlú vlastnosť: To, čo vadilo mne, moja známa nakoniec ocenila!

Partnerské vzťahy

Zdeno bol na prvý pohľad veľmi sympatický muž. Až v manželstve som však zistila, že nie všetko krásne a perfektné je v konečnom dôsledku aj dobré.

So Zdenom sme boli manželmi dlhých päť rokov. Hoci by sa to niekomu príliš dlhé obdobie nezdalo, mne to prišlo ako celá večnosť. Možno preto, že som počas manželstva nebola šťastná.

Prečítajte si aj: S týmto typom muža si radšej nezačínajte: Prežila som s ním zvláštnych päť mesiacov

So Zdenom sme sa vzali po roku vzťahu a myslela som si, že je to ten správny manžel a otec pre naše deti. Dnes viem, že som sa zmýlila. Zdeno bol a stále je veľmi pekný muž, veď v mladosti robil dokonca modela. Vždy keď sme sa spolu niekde objavili, ženy išli na ňom oči nechať. Osobne ma to tešilo, lebo som bola hrdá na to, akého pekného muža mám pri sebe. Keď ma požiadal o ruku, súhlasila som, keďže nám bolo spolu dobre a nič iné sme neriešil.

Pár mesiacov po svadbe sme spolu začali oficiálne bývať a to bolo obdobie, ktoré ma dosť prekvapilo. Hoci sme predtým u seba často prespávali, boli na dovolenke a podobne, spoločné bývanie sme chceli riesiť až po svadbe. Môj bývalý manžel sa po pár mesiacoch začal správať inak, ako dovtedy. Pred zrkadlom trávil dlhší čas už aj predtým, ale nikdy to nebolo také extrémne, ako keď sme spolu bývali. Dokázala ho rozhádzať akákoľvek malá vyrážka a krémov na tvár mal viac ako ja sama. To, že si na svojom výzore zakladal, bolo jasné, ale to do akých extrémov zachádzal mi začalo pripadať šialené. Vždy sa ma ráno pýtal ako vyzerá a do zrkadla hľadel každý deň oveľa častejšie ako ja sama. Keďže som nebola žiarlivá, každý deň mi hovoril o svojich "obdivovateľkách" a o tom, čo by na sebe zmenil. Chodil na kozmetiku a priznal sa mi, že si dal v minulosti spraviť menšiu úpravu nosa. Nebol homosexuál, ale mala som pocit, že bol závislý na tom, ako vyzerá. Začal cvičiť a polonahé fotky po cvičení sa stali jeho realitou. Okrem toho chcel, aby som ho chválila. Prišlo mi čudné, že mu na svojom výzore záleží viac ako na mne samej.

Mohlo by vás zaujímať: Počas trojročného vzťahu robil neustále jedno gesto: Nakoniec som to vzdala a už ma doma nenašiel

Až vtedy som si začala uvedomovať, že túto jeho stranku nepoznám, a že aj to je dôvod, prečo mne samej nikdy žiadne komplimenty nedáva. Zrazu záležalo iba na tom, ako sa cíti, a čo si o danej veci myslí on sám. Vyžadoval odo mňa, aby som ho rešpektovala a starala sa o seba tak, aby som ho dobre reprezentovala. Nechápala som, kde sa to v ňom zrazu zobralo. Všetko bola moja chyba a on bol pán dokonalý. Bolo hrozné pozerať sa na to, ako je sám do seba zamilovaný. Až po piatich rokoch manželstva som nabrala odvahu a pozrela si jeho telefón, kým bol v sprche. Našla som tam správy s našou spoločnou známou a v jednej z nich stálo: "Nie je pre teba dosť dobrá a nevie si vážiť to, aký si skvelý muž." Začítala som sa tak veľmi, že som si nevšimla, že vyšiel zo sprchy. Chcela som vedieť, čo to má znamenať, na čo mi bez hanby povedal, že dotyčná by sa mu v telefóne nehrabala, pretože má sebavedomie, ktoré ja nemám. Jeho správanie presiahlo všetky hranice a ja som nakoniec podala žiadosť o rozvod. Neskôr sa ku našej známej presťahoval a dodnes si žijú svoj dokonalý, vyšperkovaný život. Dáva mu pocit výnimočnosti a on je rád, že má pri sebe ženu, ktorej na výzore záleží rovnako, ako jemu samému.

Mali ste v minulosti po svojom boku podobného muža?

spolu hlasovalo 239 ľudí

áno
49
nie
176

- Najčítanejšie -