Presunúť na hlavný obsah

Týchto 5 situácií by ste mali vyriešiť už v prvom roku manželstva: Máte ich úspešne za sebou?

Partnerské vzťahy

Po uzavretí manželstva je veľa dvojíc prekvapených z nových situácií, ktorým musia zrazu spoločne čeliť. Ako ste na tom vy s manželom?

Veľa dvojíc sa k sebe oficiálne nasťahuje až po svadbe, a preto je normálne, že spolu s manželstvom príde aj množstvo nových povinností a výziev, ktorým musia spoločne čeliť. Je dobré si tieto veci ujasniť už v prvom roku manželstva, aby ste sa neskôr kvôli nim a vzniknutým nedorozumeniam zbytočne neodlúčili.

Prečítajte si: Na mojej svadbe sa objavil môj bývalý: Do toho momentu som si myslela, že také niečo sa stáva iba vo filme

Rozdelenie domácich prác

Ak ste bývali oddelene, alebo len občas jeden u druhého prespávali, pravdepodobne ste neriešili žiadne domáce práce toho druhého. Vždy to bolo povinnosťou toho, kto v byte býval. Teraz ste však manželia a úlohy by ste si mali rozdeliť rovnomerne, aby sa ani jeden z vás necítil ukrivdene. Hoci milujete upratovanie a je to tak nejak skôr ženská práca, snažte sa zapojiť do prác aj svojho manžela. Spolu vám to pôjde rýchlejšie a on možno nakoniec pochopí, že pohadzovať veci po dome sa príliš neoplatí. 

Rozhovor o financiách a spoločnom účte

Práve peniaze sú kameňom úrazu mnohých párov. Všetko však len preto, že si už na začiatku neujasnia, ako budú fungovať. Je len na vás, či zvolíte spoločný účet, alebo zostanete pri svojich súkromných. Myslite však na to, že ste manželia, fungujete spoločne, žijete spoločne, a preto sa snažte finančné problémy a rozpočet riešiť spoločne.

Čas strávený s rodinou

Po svadbe budete musieť vyriešiť aj spoločné sviatky, ktoré ste predtým pravdepodobne oslavovali so svojimi rodinami. Teraz je to však inak, a preto je dobré nájsť čo najskôr kompromis, ktorý vám bude obom vyhovovať. Vyhnete sa tak zbytočným hádkam a konfliktom.

Keď nastane rutina

Po uzavretí manželstva nastane istý druh rutiny, napriek tomu zúfať nemusíte. Stačí ak si ju nejakým spôsbom aspoň raz za týždeň oživíte a nebudete z toho robiť hneď tragédiu. Aj rutina je jednou neodmysliteľnou súčasťou spoločného života a zvykov.

Mohlo by vás zaujímať: 10 najpodstatnejších chýb, ktoré ženy páchajú vo vzťahu: Dámy, naozaj to nejde bez týchto "drobností"?

Prvé pochybnosti

Môže sa stať, že sa začnete z ničoho nič zamýšľať nad tým, či ste spravili dobre, že ste si vzali svojo manžela. Napriek tomu si uvedomte, čím všetkým ste si už prešli a čo všetko vás ešte len čaká. Pochybnosti sú občas úplne normálne, pokiaľ sa v nich denne neutápate. Ak ste si užili prvý rok s mužom, ktorého milujete, užite si aj celý zvyšok života. Pamätajte na to, že nič v živote nie je dokonalé, ale také, ako si to vy spolu s manželom spravíte.

Máte tieto situácie úspešne za sebou?

spolu hlasovalo 175 ľudí

áno
97
nie
22

- Najčítanejšie -