Všetky nefungujúce vzťahy majú jednu vec spoločnú: Zaregistrujte ju ešte predtým, ako bude neskoro!

Veľa partnerov si ani neuvedomí, že práve táto vec stojí za krachom a rozpadom ich vzťahu, či dokonca manželstva.

Toto stojí za nefungujúcimi vzťahmi

Toto stojí za nefungujúcimi vzťahmi

Zdroj: Profimedia

Na to, aby vám to fungovalo nepotrebujete len snahu, rešpekt a dostatok lásky, ale je potrebné si aj skutočne uvedomiť, čo vzťahy ničí a vyhnúť sa tomu.

Inšpirujte sa: Muži chcú ženy, ktoré spĺňajú tieto 4 veci: Práve tie rozhodujú o tom, či s vami zostane

Máme pocit, že vzťahy v dnešnej dobe už nie sú také silne a intenzívne ako kedysi. Dôvodom však nie je svet, či okolie, ale my všetci. Nielenže sme sa prestali snažiť o to, aby to fungovalo, ale začíname mať aj neprimerane vysoké nároky a očakávania.

Nezmyselné očakávania a predstavy o vzťahu

Tichým zabijakom našich vzťahov sú okrem nevery a podobných vecí hlavne naše vysoké očakávania. Ak aj vy patríte k ľuďom, ktorí očakávajú od svojej polovičky dlhý zoznam vecí a len málokedy ste spokojná, nebuďte prekvapená, že vzťah nefunguje. Nikto nie je dokonalý a nikto vaše predstavy nesplní na sto percent. Niekedy je jednoducho lepšie, ak sa zamyslíte nad tým, čo je pre váš vzťah naozaj podstatné a na tom spoločne pracujete. Nečakajte, že partner sa zmení a bude robiť to, čo chcete, alebo ako to chcete, pokiaľ vy sama nerobíte nič, alebo mu o tom ani nepoviete. Nikto vaše myšlienky čítať nedokáže a vzťah je hlavne o dvoch ľuďoch a o tom, aby sa o veciach dokázali otvorene rozprávať a robiť kompromisy. Zbytočne vysoké očakávania dokážu aj tú najväčšiu lásku pochovať. Nie je nič horšie, ako keď máte pocit, že nech urobíte čokoľvek, vášmu partnerovi, či partnerke to aj tak nestačí. Mať nároky je potrebné, ale rovnako dobré je aj to, ak poznáte hranice, za ktoré nejdete.

Mohlo by vás zaujímať: Museli mi stroskotať tri vzťahy, aby som prišla na to, čo sa za tým skrýva: Dnes som už konečne sama sebou

Hoci je to náročné, snažte sa nevytvárať si presné predstavy o tom, ako by to vo vašom vzťahu malo fungovať. Spravíte lepšie, ak začnete spoločne na vzťahu pracovať. Ak napriek tomu túžite a vyslovene chcete, aby bol váš partner iný, tak ho radšej nechajte ísť a vymeňte za vašu vysnívanú a podľa vášho názoru "dokonalú" polovičku.

Myslíte si, že nezmyselné predstavy a vysoké nároky dokážu zničiť vzťah?

áno
385
nie
16
Hlasovalo: 401

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba