Aký je rozdiel medzi ozajstnými modelkami a instagramovými kráskami, ktoré sa nimi nazývajú? Porovnali sme ich

Rozdiel medzi reálnou modelkou a tou internetovou je naozaj obrovský. Skúste rozlišovať tieto dva typy a nehádzať ich do jedného vreca.

Porovnali sme re vás prácu reálnych modeliek a tých, ktoré sa za nich len vydávajú

Porovnali sme re vás prácu reálnych modeliek a tých, ktoré sa za nich len vydávajú

Zdroj: instagram.com/mirgaeva_galinka

Pri prezeraní sociálnych sietí má človek pocit, že takmer každá druhá krajšia baba je automaticky modelka. Vyretušované selfie fotografie, cestovanie po exotických krajinách a fotografie v plavkách hneď neznamenajú status modelky a ľudia potom hádžu všetky instagramové krásky a profesionálne modelky do jedného vreca.  Mrzí nás fakt, že dievčatám, ktoré sa modelingu venujú od svojho útleho veku a robia ho na profesionálnej úrovni, kazia meno nejaké „wannabe“ krásky, ktoré s touto profesiou nemajú absolútne nič spoločné. Prinášame vám prehľad, podľa ktorého by ste si mohli zapamätať rozdiel medzi dvoma úplne odlišnými typmi. 

Prečítajte si aj: Po 20-tich rokoch vyzerajú lepšie ako na začiatku kariéry: Spoznali by ste tieto supermodelky?

Polaroidy

Už na prvý pohľad je azda každému jasné, ktorá z dvoch žien je ozajstnou modelkou. Polaroidy sú prirodzené zábery v plavkách, ktoré poukazujú na to, v akej forme sa momentálne modelka nachádza. Prirodzené svetlo a čierne plavky by mali byť základ správneho záberu. Silikónová "kráska" napravo má však od reálnej modelky ďaleko.

Selfie

Naturálna fotografia s cieľom vyzerať čo najprirodzenejšie by sa mohla zdať laikovi v oboch prípadoch takmer rovnaká. Slečna s napichanými perami, natočenými vlasmi a umelým poprsím by však v reálnom modelingu nemala nikdy šancu a titulom modelka by sme ju určite nenazývali.

Cvičenie

Faktom je, že modelky sa musia o svoju postavu naozaj starať a návšteva fitnesscentra je u nich samozrejmosťou. V rámci sociálnych médií sa samozrejme rady odfotia a ukážu okolitému svetu ich tvrdú drinu. Umelé nechty, dokonalý make-up a trojhodinové pózovanie pred zrkadlom z vás však modelku neurobí.

Cestovanie

Aj keď by sa niekomu mohlo zdať, že modelky cestujú súkromnými lietadlami a na palube ich čaká posádka so šampanským, opak je pravdou. Časté letecké presuny zvládajú ako bežní pasažieri a o žiaden prepych sa nekoná. V prvej triede sa väčšinou fotia instagramové krásky, ktoré zaručene letia do Dubaja, ale nikto nevie, akú modelingovú agentúru tam majú.

Backstage 

Fotografie zo zákulisia patria k modelingovej práci. Fanúšikovia tak môžu nahliadnúť do súkromia modeliek a zároveň zistiť, ako to celé prebieha. Modelka naľavo je počas fotenia spodnej bielizne značky Victoria´s Secret, no ktovie čo fotila slečna napravo v červených plavkách, ktoré ju ledva zakrývajú.

Mohlo by vás zaujímať: Pred tým, než poletíte do Dubaja, mali by ste poznať miestne pravidlá: Na toto si dávajte mimoriadny pozor

Pracovné nasadenie

Náročná práca modeliek si vyžaduje disciplínu, cieľavedomosť a chuť zdokonaľovať sa. Záber z fashion weeku, kde modelky zapózovali fotografovi a záber pri aute snáď hovorí za všetko. Dúfame, že po zhliadnutí týchto fotografií uvidíte rozdiel medzi skutočnou prácou modeliek a ženami, ktoré sa za nich len vydávajú. 

Foto:
Profimedia, Instagram osobností
Zdroj:
fem

Súvisiace články

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba