Presunúť na hlavný obsah

Chystáte sa v lete do Ameriky? Tieto miesta vám svojou krásou skutočne vyrazia dych a stoja za to!

Cestovanie

Spojené štáty americké sú obrovské a prinášajú so sebou neuveriteľné množstvo prírodných úkazov i úžasných metropol. Niektoré na svojej ceste určite nevynechajte...

Idaho a jeho nedotknutá príroda

Krásy severozápadného štátu Idaho vás aboslútne očaria. Nespočetné množstvo hôr vám poskytne neobmedzené možnosti turistiky, ale aj bezcieľneho túlania sa v lesoch. Ak obľubujete nižšie teploty a radi by ste strávili leto niekde, kde nepotrebujete zapínať klimatizáciu a nebudete po piatich minútach odpadávať od horúčavy, Idaho je pre vás ako stvorené. Objednajte si víkend v jednej z horských chatiek a okúste, čo znamená turistika po americky.

Inšpirujte sa: Opustiť prácu a cestovať po celom svete? Prezradíme vám, ako je to možné aj s minimom peňazí

Len kúsok do Grand Canyonu

Stačí vám prejsť niekoľko hodín a dostanete sa pod čaro najväčšej úžiny, ktorú tvorí rieka Colorado v severnej Arizone Spojených štátov. Tento nádherný prírodný úkaz vás prekvapí svojou veľkosťou a neuveriteľne čarovným sfarbením. Vápence a pieskovce, z ktorých je tvorená samotná úžina jej dodávajú nielen znamenitý tvar, ale i typickú červenú farbu. Vydajte sa objavovať toto kúzelné miesto a vyhraďte si naň minimálne jeden celý deň. Neoľutujete.

Nezabudnite na križovatku Pacifiku

Hlavné mesto štátu Havaj je ako raj na zemi. V prípade, že si chcete poriadne oddýchnuť a nepremýšlať nad ničím aspoň týždeň, doprajte si zaslúženú dovolenku práve v Honolulu. Priezračná voda a kilometrové pláže s celoročne vynikajúcou klímou sú snom takmer každého, a to hlavne v letných mesiacoch. Ak však aj náhodou už toto leto nestíhate, pokojne sa vyberte na pár dní i v decembri. Honolulu totiž zimu nepozná.

Nenechajte si ujsť: Maroko a mesto Marrákeš vás svojou atmosférou dostane: Kvôli tomuto ho budete chcieť navštíviť

Krásne priezračný ostrov Maui

Druhý najväčší ostrov Havaja, Maui, vyzerá na prvý pohľad naozaj neskutočne. V tomto prípade sa však pripravte, že vás občas v tropických teplotách schladí naozaj silná letná spŕška. Ostrov Maui je totiž známy svojimi hustými lejakmi v inak tropicky horúcich teplotách. Krásna príroda a znamenité pláže však dokážu vykompenzovať takmer akýkoľvek diskomfort, ktorý podobná situácia spôsobí.

Mesto ľodí a bejzbalu

Ak ste unavený z New Yorku či hlučného Los Angeles, špecifický Boston je niečo pre vás. Mesto bejzbalových fanúšikov, parkov, nádherného prístavu s možnosťou využitia ľodí v rámci verejnej dopravy a znamenitých pláží, je kombináciou všetkého, čo Amerika ponúka. A ak vás náhodou prestane baviť spoznávanie pamiatok, pokojne zavítajte na jednu z miestných univerzít.  Už len samotný Harvard stojí za zhliadnutie.

Nenechajte si ujsť: Cestovateľka Jana si užíva krásy Albánska: Aj pre toto sa rozhodla stráviť svoj život v tejto očarujúcej krajine

Krásne tichý Asheville

V prípade, že by ste sa najradšej utiahli do pokojnej a tichej prírodnej oázy, navštívte Asheville, najväčšie mesto v Severnej Karolíne. Okrem krásnej prírody tu nájdete vynikajúce reštaurácie a viac pivární ako samotných obyvateľov. Nechajte sa zlákať miestnou kultúrou a atmosférou, ktorá hovorí sama za seba.

Inšpirujte sa: Slovenka Janka chcela vidieť celý svet a prišla na spôsob, ako sa to dá: Toto je kľúč k cestovaniu bez miliónov na účte

Chcete aj Vy toto leto navštíviť Ameriku?

spolu hlasovalo 53 ľudí

Áno
22
Nie
31

- Najčítanejšie -