Presunúť na hlavný obsah

Letná očista žalúdka, ktorá vám podporí trávenie: Vďaka trom ingredienciám v tomto nápoji prejdete znovuzrodením

Zdravie

V lete treba zregenerovať nielen myseľ, ale aj vaše telo. Čo tak začať hneď teraz, a to rovno od žalúdka...

Na žalúdok pozor

Trávenie nám niekedy robí vrásky aj v zimnom období, hlavne počas vianočných sviatkov, kedy si doslova nedávame servítku pred ústa a neodoprieme si takmer nič. Rovnako tak nás však bolesti brucha vedia zastihnúť i počas letných mesiacov. Je to spôsobené hlavne neprimerane vysokou teplotou vzduchu, ktorá už sama o sebe naše telo zaťažuje a potravinám na ich čerstvovsti dvakrát nepridáva.

Prečítajte si: Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Vo vysokých teplotách sa nám vo všeobecnosti oveľa ťažšie trávi a keďže sa telo snaží bojovať naozaj na všetkých frontoch, ťažké jedlá mu dávajú viac než len zabrať. Preto sa hlavne v horúcich mesiacoch, akými sú po väčšine hlavne jún, júl a august, odporúča vyhýbať príliš kalorickým jedlám, ktoré sú ťažké na trávenie.

Ak už sa pohorma stala, poznáme pomoc

V prípade, že ste svoj žalúdok už nejakým tým gulášom či chutnou hovädzou grilovačkou predsa len potrápili, nezabúdajte mu dopriať aspoň dva či tri dni naozajstného oddychu. Len tak dokáže opätovne správne pracovať a vy nebudete pociťovať žiadne ďalšie problémy, ktoré môže vyvolať zaťažený žalúdok.

Neprehliadnite: Doprajte svojmu telu detox vďaka tomuto nápoju: Stačí ho piť raz za deň!

Len týchto pár ingerediencií stačí

Ak si však chcete od problémov uľaviť rýchlo a jednoducho, vyskúšajte naozaj jednoduchú očistu, ktorá sa skladá len z troch obyčajných byliniek a vody. Nápoj na posiľnenie trávenia je jednoduchý na prípravu, no neuveriteľne účinný. Stačí, keď dva hrnčeky filtrovanej vody privediete do varu, následne do nej pridáte tri polievkové lyžice kmínu, kardamonu a feniklu a povaríte ešte 15 minút.

Inšpirujte sa: Jedno ovocie vás zbaví nafukovania: Konzumujte ho po jedle a štíhle bruško dosiahnete rýchlejšie

Stačí, keď si za deň doprajete jednu až dve šálky a hneď uvidíte ten rozdiel. Zázrak tohto jednoduchého nápoja spočíva hlavne v koreninách ako takých. Kardamón sa už stáročia používa na podporu trávenia, pretože pomáha pri nafukovaní a plynatosti a rovnako tak i zabíja črevných parazitov.

Nenechajte si ujsť: Táto potravina "napraví" vaše trávenie: Stačí, ak ju budete konzumovať párkrát do týždňa!

Fenikel zase obsahuje vysoký podiel vitamínu C a dokáže tak pomôcť pri podráždenom žalúdku a poruchách trávenia ako takých. Aj keď sa väčšinou podáva malým deťom, ani dospelým rozhodne neublíži. Kmín je zase zrojom vlákniny a minerálov a na žalúdok je absolútnym blahom. Len tak málo stačí a bolesť brucha vás už trápiť nebude.

Mávate aj vy v lete problémy s trávením?

spolu hlasovalo 83 ľudí

Áno
63
Nie
20

- Najčítanejšie -

Diskusia k článku

comments powered by Disqus