Presunúť na hlavný obsah

Jednu vec som počas života s partnerom podcenila: Nakoniec to už pre neho nemalo zmysel a odišiel

Partnerské vzťahy

Niekedy si svoje chybné kroky uvedomíte až keď je príliš neskoro. Niečo podobné sa stalo aj mne samej s Tiborom.

S Tiborom sme sa k sebe už po pár mesiacoch nasťahovali a mala som pocit, že sme sa našli. Všetko fungovalo a bola som šťastná, že mám pri sebe muža ako bol Tibor. Hovorím, že bol, pretože už nie sme spolu.

Čítajte aj: Viete, ako vychádzať s ľuďmi, ktorých nemáte radi? Stačí sa sústrediť na tieto veci a bude to pre vás jednoduchšie

Obaja sme mali toho veľa a preto sme si spoločný čas vážili. V mojej práci mi však šéfka nedala často vydýchnuť ani po pracovnej dobe a tak sa veľakrát stalo, že som musela riešiť hlúposti aj vo svojom voľnom čase a dokonca aj vtedy, keď som bola s Tiborom. Časom mi začal vyčítať, že som stále na telefóne, ale nevedela som, ako jej povedať nie. Mala som skvelý plat a myslela som si, že by sa patrilo, aby som bola k dispozícií, keď ma potrebuje. To bola tá najväčšia chyba, akú som kedy urobila. Počas spoločnej večere som veľakrát prepočula veci, o ktorých mi Tibor hovoril a zašlo to ešte ďalej.

Po tomto to celé vzdal

Tým, že som musela byť stále na telefóne, som si niekedy neuvedomila, že telefónu venujem oveľa viac pozornosti ako svojmu partnerovi. Aj keď sa to snažil tolerovať, nemohol predstierať, že sa nič nedeje. Nikdy nezabudnem na tú dokonalú reštauráciu, kam ma naposledy vzal. Bolo to krásne miesto a úžasné narodeninové prekvapenie. Keď prišiel čas na dezert, zazvonil mi telefón. Najskôr som to zrušila, ale po pár sekundách zvonil znova. Nedalo mi to a odbehla som rýchlo na toaletu. Šéfka mi povedala, že musím byť do hodiny na jednej nečakanej, ale dôležitej akcii, na čo som jej povedala, že oslavujem narodeniny a nemôžem. Nezaujímalo ju to a položila s tým, že sa tam stretneme. Keď som sa vrátila, čakal na mňa na stole malý darček. Povedala som, že budem musieť nachvíľu odísť, ale, že večer si ho rozbalím, keď prídem domov. Vtedy to už Tibor nezvládol a povedal, že má toho všetkého plné zuby. Vraj si mám určiť priority a nenechať šéfku so mnou zametať. Mala som pocit, že mi nerozumie, zbalila som si veci a odišla bez slova.

Prečítajte si: Podľa tohto si muži vyberajú svoju budúcu manželku: Ste na zozname?

V noci keď som prišla domov, už spal a na mojom nočnom stolíku ležal darček, ktorý som si v reštaurácii nerozbalila. Otvorila som ho a zbadala v ňom prsteň. Cítila som sa ako najväčšia hlupaňa na svete. Ráno som sa mu ospravedlnila, na čo on povedal, že je to aj tak už jedno a vraj by to asi nemalo zmysel. Nastala u nás tichá domácnosť a nakoniec sa po dvoch týždňoch odsťahoval.

- Najčítanejšie -