VIDEO: Rýchlejšie výsledky na úbytku kilogramov? S týmto cvičením to bude aj pre vás možné

Ak nepatríte k ľuďom s príliš veľkou dávkou trpezlivosti, vyskúšajte toto účinné cvičenie. Vďaka nemu si postavu vypracujete o niečo rýchlejšie.

Vďaka tomuto cvičeniu uvidíte výsledky skôr

Vďaka tomuto cvičeniu uvidíte výsledky skôr

Zdroj: Profimedia

Nedostatok času, či jednoducho nie príliš veľká chuť do cvičenia môže viesť k priberaniu a následnej frustrácii. S týmto cvičením sa už na nedostatok času vyhovárať nemôžete. Idete do toho s nami?

Čítajte aj: Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

Keď chceme vidieť výsledky, musíme pre to niečo urobiť. Napriek tomu nemôžeme očakávať, že sa naše telo zmení v priebehu jednej noci. Chce to disciplínu, správny výber potravín, odhodlanie a pár minút vášho času. Toto cvičenie vás osloví hlavne kvôli tomu, že vám nezaberie polovicu dňa a aj tak budete spaľovať dvojnásobne viac. Tentokrát pôjde o plyometrické cviky a účinný plyometrický tréning. Ide o to, aby ste zapojili čo najviac svalov a dali do toho všetko v čo najkratšom čase. Každý cvik vykonávajte po dobu 20-tich až 30-tich sekúnd s 10 sekundovou pauzou. Celé cvičenie trvá približne sedem minút s tým, že si ho zopakujte minimálne dva, až trikrát.

VIDEO: Celý plyometrický tréning a techniku cvikov si môžete pozrieť v priloženom videu 

Drepy s výskokom

Postavte sa na šírku ramien, dajte do pozície drepu, poprípade polovičného drepu, s tým, že kolená nepresahujú špičky a následne na to vyskočte do výšky s rukami vo vzduchu.

Plank s presunom rúk

Dajte sa do pozície planku - dosky, celé telo držte v jednej polohe, stiahnite brucho a ruky pomaly presúvajte z jednej strany na druhú s tým, že zvyšok tela sa hýbe iba minimálne. 20 sekúnd na jednu stranu a následne na to 20 na druhú.

Skoky na stranu

Postavte sa, spojte nohy a pomaly skáčte z jednej strany na druhú s tým, že si pomáhate rukami. Ak chcete zvýšiť intenzitu cviku, skáčte vyššie a rýchlejšie. Skáčte po dobu 30-tich sekúnd.

Jumping jack s predpaženými rukami

Klasický jumping jack vykonávajte tentokrát s predpaženými rukami, ktoré otvárate a zatvárate počas skákania k sebe a od seba. Znova po dobu 30-tich sekúnd.

Plank v smere hodinových ručičiek

Dajte sa opäť do pozície planku - dosky, vyrovnajte a pomaly rukami posúvajte celé telo v smere hodinových ručičiek s tým, že špičky zostávajú na tom istom mieste. Po tom, ako sa otočíte dokola, zmeňte svoj pohyb tak, že ruky zostanú na mieste a nohy sa točia dokola.

Vyskúšajte aj: VIDEO: Už za pár minút si s trénerom precvičte celé telo: Vyskúšajte týchto 5 účinných cvikov s vlastnou váhou

Skater hops

Pri tomto cviku skáčete zo strany na stranu s tým, že jedna noha smeruje dozadu a mierne do strany pri preskoku. Ide o podobný pohyb ako pri lyžovaní. Pomáhajte si rukami a pravidelne dýchajte. Aj tento cvik vám zaberie 30 sekúnd.

Po vykonaní všetkých cvikov, začnite odznova s tým, že tentokrát vynecháte jumping jack a plank v smere hodinových ručičiek. Keď ostatné cviky dokončíte, zopakujte si to celé ešte raz so všetkými cvikmi podľa priloženého videa. Dôležité je si zapamätať, že pred plyometrickým tréningom musíte telo aspoň na pár minút zahriať, či už rýchlejšou chôdzou, alebo švihadlom a strečing vykonávajte až po cvičení. Nezabudnite ani na dostatočný spánok a oddych po cvičení.

 

Foto:
Profimedia, youtube.com/XHITDaily
Zdroj:
DD, youtube.com/XHITdaily

Súvisiace články

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba