Päť potravín, ktoré vás zbavia ranného nafukovania: Štíhle bruško na počkanie!

Ak sa aj vám občas stane, že sa zobudíte s nafúknutým bruškom, zaraďte do vašich raňajok tieto zdravé potraviny.

Zdroj: Profimedia

Kým niektoré ženy problém s trávením nemajú, iné práve tento problém trápi zo všetkého najviac. Nezúfajte však, pretože aj s ním sa dá zabojovať.

Mohlo by vás zaujímať: Skryté nástrahy v raňajkách, kvôli ktorým priberáte: Ak ich odstránite zo svojho jedálnička, ihneď začnete chudnúť

V prvom rade by ste svoje ráno mali začať šálkou teplého nápoja. Ideálny je čaj, ktorý váš žalúdok upokojí a naštartuje organizmus. 

Fenikel, mäta, zázvor

Aj jedna šálka čaju stačí na to, aby ste si zmenšili nafúknuté bruško a pomohli svojmu tráveniu. Dajte si šálku feniklového, zázvorového, alebo mätového čaju hneď z rána a pocítite rozdiel.

Žltý melón

Ak máte chuť na niečo sladké a nechcete ublížiť postave, siahnite po žltom melóne, ktorého chuť si zamilujete. Nielen, že prečistí organizmus a zbaví vás prebytočnej vody, ale nasýti vás na dlhšiu dobu a dodá potrebné živiny.

Banán

Banán je výbornou potravinou na ráno, pokiaľ potrebujete energiu a chcete vyriešiť aj problém s nafúknutým bruškom. Najlepšie spravíte ak si doprajete zrelý banán, ktorý má na trávenie lepšie účinky ako nezrelý.

Kiwi

Vďaka tomuto malému ovociu sa tiež rýchlejšie zbavíte ranného nafukovania. Obsahuje len malé množstvo kalórií a veľa vlákniny, ktorá je na správne fungovanie trávenia nesmierne dôležitá.

Inšpirujte sa: Ak sa hanbíte vyzliecť do plaviek, inšpirujte sa týmito ženami: Nie sú vychudnuté a napriek tomu milujú svoje telo

Mrkva

Pokiaľ dávate na raňajky prednosť zelenine, pripravte si zopár kúskov dusenej, či varenej mrkvy. Práve mrkva je výborným zdrojom draslíka, ktorý podporuje trávenie a pomôže vám zbaviť sa nafukovania.

Okrem správnych potravín nezabudnite ani na dostatok pohybu, ktorý je pre štíhlu postavu a bruško nevyhnutný.

Foto:
Profimedia
Zdroj:
DD, eatthis.com

Súvisiace články

Vysetrenie.sk

PlniElanu.sk

Diskusia k článku

comments powered by Disqus

Najčítanejšie články

Staň sa fanúšikom

Starostlivosť o seba